Uważność i medytacja – spotkanie z mnichem

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z mnichem Kogenem

Wykład otwarty dla każdego “Uważność i medytacja” – online

wtorek, 31 maja 2022, g 18.30-20.00

Większość ludzi żyje uzależniając swój stan umysłu od warunków zewnętrznych, nie wiedząc że “pilot” do ich własnego umysłu leży w ich rękach. Wykład będzie omawiał miejsce starożytnych technik medytacyjnych w nowoczesnym świecie i ich potencjał daleko idący poza “relaksację” czy “redukcję stresu”.

Spotkanie prowadzi Kogen, który jest mnichem w tradycji Soto Zen wyświęconym przez Roshiego Tangena Haradę ze świątyni Bukkoku-ji. Pochodzi z Poznania. Ostatnie 14 lat spędził w klasztorach, świątyniach i ośrodkach medytacji, głównie w Japonii, Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych, studiując medytację i naturę świadomości.

zapisy: https://forms.gle/Jz6uvn9oNCVBwQwb7

wstęp wolny!

Uprzejmie prosimy o dowolne datki dla mnicha

Datki prosimy wpłacać na konto:

Fundacja Rozwoju Mindfulness
82 1140 2004 0000 3902 7798 2889 z dopiskiem “dla mnicha”

Kontynuacją wykładu będzie 6-tyg. intensywny kurs medytacji dla chętnych osób praktykujących

pt. “Różne rodzaje uważności” – kurs online

W trakcie kursu będziemy eksplorować wielorakie formy medytacji, uważności i postrzegania, zaczerpnięte z różnych nurtów starożytnej medytacji, a także współczesnych podejść m,in. medytacji otwartej świadomości, techniki miłości Lestera Levensona, medytacji notowania, skanowania ciała, ćwiczeń wdzięczności, metody Headless Way i innych.

Kurs ten jest dla osób, które mają już jakieś doświadczenie z medytacją i chcą pogłębiać swoją praktykę.

Oprócz cotygodniowych spotkań i praktyk w grupie trwających ok. 1,5-2 h, ważną częścią kursu są medytacje do wykonywania codziennie samemu w domu. Należy się liczyć z tym, że w trakcie trwania kursu codzienne medytacje będą zajmowały ok. 40-60 min. lub więcej. Potrzebny jest więc czas i zaangażowanie.

Kurs będzie prowadzony na platformie zoom w terminie od 6 lub 7 czerwca do 18 lub 19 lipca – spotkania w poniedziałki lub wtorki, g 18.30 – dzień tygodnia zostanie potwierdzony w zależności od preferencji uczestników.

Zgłoszenia https://forms.gle/Jz6uvn9oNCVBwQwb7

Sugerowana darowizna za kurs wynosi ok. 490 zł.

Jeśli pieniądze są problemem, to można wpłacić niższy datek.

Datki prosimy wpłacać na konto:

Fundacja Rozwoju Mindfulness
82 1140 2004 0000 3902 7798 2889 z dopiskiem “kurs medytacji”

Liczba uczestników ograniczona, decyduje kolejność zgłoszenia.

Planujemy na zakończenie kursu pod koniec lipca zorganizować kilkudniowe odosobnienie medytacyjne w formie stacjonarnej, gdzieś w okolicy Trójmiasta, szczegóły podamy wkrótce.

Dodatkowe informacje: ewa@klinikastresu.com.pl

31 maj 2022