Plakat promujący odosobnienie mindfulness

Odosobnienie Mindfulness

Zapraszamy serdecznie do praktykowania Uważności z doświadczonymi nauczycielami – 5 dni z Mindfulness!

Termin: 21-26 listopada 2023
(przyjazd we wtorek g 16.00, wyjazd w niedzielę ok g. 12.00)

To czas wyciszenia, detoksu od komputera i innych mediów, a także głęboka cisza i doświadczanie siebie bez zbędnych bodźców w malowniczym miejscu pod lasem, w otoczeniu łąk i pól w wygodnym domu „Wytwórnia Ciszy” koło Uniejowa.

Dlaczego warto wybrać się na odosobnienie Mindfulness?
• Znajdziesz wsparcie w radzeniu sobie z nieustającą zmianą w życiu – być może potrzebujesz czasu na pobycie ze sobą i z tym, co wokół się wydarza, zauważenie na co masz wpływ, a co warto pozostawić własnemu biegowi.
• Zrelaksujesz się i odstresujesz w spokojnej, miłej atmosferze, wśród sympatycznych osób, na łonie natury, bez pośpiechu, bez konieczności mówienia, bez spraw, które „musisz zrobić natychmiast”.
• Uzyskasz nową perspektywę – być może czujesz, że w natłoku codziennych obowiązków brakuje ci przestrzeni na jasne widzenie – i bezstronną obserwację zdarzeń i własnych emocji.

Program pobytu opracowany został na podstawie Mindfulness-Based Stress Reduction prof. Jona Kabat-Zinna oraz Mindfulness-Based Cognitive Therapy prof. Marka Williamsa, a także tradycyjnej jogi, ćwiczeń oddechowych i pracy z ciałem. Będziemy praktykować różne formy uważności, m.in. body scan, medytację z oddechem, świadomy ruch – spacer i uważną jogę.
Zapraszamy i umożliwiamy bycie w ciszy i w milczeniu. Otoczenie i przyroda sprzyjają naturalnemu wyciszeniu. Takie doświadczenie może pokazać nam ile jest w nas niepotrzebnego mówienia, rozproszenia, wymuszonych interakcji i zbędnych słów.

Dla nauczycieli uważności wystawiamy zaświadczenia odbycia odosobnienia w ciszy.

Prowadzący:
Mikołaj Uji Markiewicz – doświadczony nauczyciel medytacji, psycholog, trener, terapeuta wzroku

Ewa Kaian Kochanowska – certyfikowana nauczycielka Mindfulness – MBSR, MBCT oraz mindful jogi

Paweł Holas – certyfikowany nauczyciel i terapeuta podejść opartych na uważności MBSR, MBCT i Uważnego Samo-Współczucia

OPŁATY:

Koszt warsztatów: 1190 zl

Koszt zakwaterowania i wyżywienia w Wytwórni Ciszy płatny na miejscu:
wyżywienie: 2 duże ciepłe posiłki wegańskie dziennie oraz owoce, herbata i napoje ziołowe: 110 zł/doba
zakwaterowanie w wygodnych pokojach 2-3-4 osobowych z łazienkami lub bez: od 90 do 110 zł/doba

Zgłoszenia: https://forms.gle/zfptNVvLto3c1gsY8

Prosimy o zgłoszenie mailowe oraz wpłatę zaliczki w wysokości 600 złotych na konto:
Fundacja Rozwoju Mindfulness 82 1140 2004 0000 3902 7798 2889 z dopiskiem: wyjazd listopad
(pozostała kwota płatna 30 dni przed wyjazdem)

Liczba miejsc ograniczona, decyduje termin zgłoszenie oraz wpłata zaliczki.

WAŻNE: w czasie całego pobytu sugerujemy niepicie kawy z kofeiną ani tradycyjnej herbaty. Kuchnia serwuje dla nas pyszną kawę zbożową z przyprawami korzennymi oraz herbaty ziołowe.

Prosimy o przywiezienie ze sobą poduszki do medytacji, maty do jogi i koca do ćwiczeń relaksacyjnych.

Proponowany plan dnia:

7.30-09.30 praktyka poranna – uważny ruch
9.45 śniadanie
11.00-13.00 praktyka uważności oraz uważna praca
13.10-14.10 uważny spacer
Herbata/owoce
14.30-16.30 praktyka popołudniowa i wykład
16.45 obiadokolacja
18.15-21.00 praktyka wieczorna

Adres:

Wytwórnia Ciszy koło Uniejowa w centralnej Polsce, łatwy dojazd autostradą A2 lub A1 lub PKP do Konina https://www.wytworniaciszy.pl/

Rezygnacja z udziału najpóźniej do 30 dni przed rozpoczęciem zajęć upoważnia do zwrotu 50% wniesionej opłaty. Po tym czasie opłata nie będzie zwracana.

21 - 26 lis 2023
Expired!