Kurs MBCT-L – Uważność w życiu – Katarzyna Raźny i Patrycja Pakuła

Termin: od 5 kwietnia 2023 r. do 31 maja 2023 r. raz w tygodniu w środę w godzinach: 18:00-20:15

Jeżeli poszukujesz w swoim życiu równowagi. Doświadczasz trudnych emocji oraz stresu. Masz poczucie, że pędzisz, a i tak nie wypełniasz wszystkich wyznaczonych celów. Masz wrażenie, że dzisiejsze maksimum będzie jutrzejszym minimum Twoich potrzeb i działań. Potrzebujesz wyciszyć się i odnaleźć harmonię w otaczającej Cię niepewnej rzeczywistości. A może, szukasz nowych dróg rozwoju osobistego i zawodowego.

Jeśli szukasz odpowiedzi na chociaż jedno z powyższych zagadnień, to zapraszamy serdecznie na kurs MBCT – L. Już dzisiaj zrób pierwszy krok i rozpocznij swoją przygodę z uważnością zapisując się na kurs, który poprowadzą Katarzyna Raźny i Patrycja Pakuła – nauczycielki uważności w trakcie certyfikacji Oxford Mindfulness Foundation. Wpisane na listę nauczycieli MBCT, którzy ukończyli szkolenie nauczycielskie prowadzone przez Fundację Rozwoju Mindfulness i Oxford Mindfulness Center. Rekomendowane, jako nauczycielki stosujące dobre praktyki nauczania. 

8-TYGODNIOWY KURS MBCT – L zakłada:

✓ 8 dwugodzinnych sesji – cotygodniowych spotkań grupowych online;
✓ dzień uważności – zaplanowany w sobotę 6 maja 2023 (w g. 11.00 – 15.00);
✓ podczas zajęć praktykujemy uważność, medytujemy i prezentujemy ćwiczenia, zaczerpnięte z terapii poznawczo-behawioralnej, które pomagają nam poznać schematy naszych własnych myśli i działań z nich wynikających. Są to praktyczne, nastawione na doświadczanie zajęcia, podczas których nie musimy notować, a jedynie być obecną/być obecnym. Skuteczność programu jest udowodniona w badaniach naukowych.
✓ małe, kameralne grupy (8 – 12 osób);
✓ materiały wspomagające i nagrania do praktyki domowej pomiędzy zajęciami;
✓ opieka nauczycielek w trakcie trwania całego kursu;
✓ zaświadczenie potwierdzające udział w kursie;

Kurs MBCT- L (Mindfulness Based Cognitive Therapy for Life) wywodzi się z kursu MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy). MBCT jest treningiem uważności powstałym z połączenia psychologii zachodniej (Terapii Poznawczo – Behawioralnej) oraz starożytnych praktyk wschodnich. Kurs MBCT należy do nurtu medycyny zachodniej. Został stworzony przez naukowców: Marka Williamsa (Oksford), Johna Teasdale’a (Cambridge) i Zindela Segala (Toronto) w ramach tzw. trzeciej fali terapii poznawczo-behawioralnej, jako program zapobiegający nawrotom depresji. Jego skuteczność w kontekście zaburzeń depresyjnych została udowodniona empirycznie i potwierdzona przez Brytyjski Narodowy Instytut Badań Klinicznych (NICE). Rozległe badania kliniczne szybko dowiodły, że efektywność MBCT rozciąga się również na inne obszary, takie jak: chroniczne wyczerpanie i stres, stany lękowe, uzależnienia, nawracające lub nieustępujące stany obniżonego nastroju.

Fundamentalnym aspektem programu MBCT – L jest dostosowanie powyższego programu do potrzeb zwykłych ludzi. Ten kurs nie jest oferowany jako leczenie. Jego intencją jest nauka umiejętności, które ułatwią sprostanie życiowym wyzwaniom i trudnościom; rozwijanie umiejętności akceptacji przyjemnych i nieprzyjemnych doświadczeń, poczucie bycia obecnym „tu i teraz”. Aczkolwiek, pamiętajmy że pogłębianie pracy z naszym umysłem uzyskamy poprzez regularną praktykę uważności w domu (z nagraniami) pomiędzy sesjami oraz poprzez proces dociekania w grupie pozwalający pogłębić doświadczenie wprowadzanych praktyk.

Przyjęcie na kurs poprzedza wywiad wstępny (telefoniczny, osobisty lub wideoczat).

Lokalizacja: platforma Zoom

Dane organizatora i osób prowadzących kurs:

Katarzyna Raźny
tel. 509 343 246
e-mail: katarzyna.razny@gmail.com

oraz

Patrycja Pakuła
tel.: 601 209 610
e-mail: patipakula@gmail.com

Koszt pełnego kursu: 800 zł
Mamy możliwość wystawienia faktury (rachunku).

Data

05 kwi 2023 - 31 maj 2023
Expired!

Czas

18:00 - 20:15

Koszt

800.00PLN

Etykiety

Dla każdego

Lokalizacja

online
Kategoria

Organizator

Katarzyna Raźny i Patrycja Pakuła
Telefon
601 209 610 509 343 246
Email
katarzyna.razny@gmail.com patipakula@gmail.com