Kurs MBCT – redukcja stresu i profilaktyka depresji – Katarzyna Sawicka (Gdynia)

Zapraszamy na 8-tygodniowy kurs Mindfulness metodą MBCT, podczas którego nauczysz się technik obniżania napięcia, budowania odporności, a także radzenia sobie ze stresem, trudnymi emocjami i natłokiem myśli, stanami lękowymi i bezsennością.

Zaburzenia nastroju, obawy, presja coraz częściej towarzyszą nam w codziennym życiu. Osłabiają motywację do działania, zakłócają jasność myślenia, odbierają pewność siebie, sens życia, zaburzają sen i odżywianie, powodują cierpienie psychiczne. Dotyczą zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Jak radzić sobie z tempem dzisiejszego świata? Jak osiągnąć spokój i równowagę? Jak wspierać dzieci? Jak odzyskać czas dla siebie? Utrzymać poczucie sensu? Jak panować nad natłokiem myśli? Jak określić swoje prawdziwe potrzeby i budować zdrowe relacje? Wypracować dobre nawyki?

Odpowiedzią na te pytania może okazać się kurs uważności Mindfulness Based Cognitive Therapy. W czasie treningu zdobywamy narzędzia i umiejętności oraz praktykujemy uważność poprzez proste i głęboko działające ćwiczenia, które stopniowo wprowadzamy w codzienne życie. Z ich pomocą uczymy się przerywać cykle niepokoju, napięcia, przemęczenia. Metoda uczy jak małymi krokami odzyskiwać spokój i równowagę, czas dla siebie i poczucie sensu.

Trening Mindfulness-Based Cognitive Therapy został opracowany przez naukowców w Oxford Mindfulness Centre w celu niesienia pomocy w szerokim zakresie problemów zdrowia psychofizycznego. Łączy elementy terapii poznawczej z praktyką medytacyjną i ma na celu wypracowanie odpowiedniej reakcji na stres, ból, lęk, stany depresyjne, problemy emocjonalne, jak również osiągnięcie dobrostanu i lepszego funkcjonowania.

W CZASIE TRENINGU UCZYMY SIĘ:

• konstruktywnego radzenia sobie z problemami
• aktywnego skupiania uwagi i koncentracji na rzeczywistości
• obniżania poziomu stresu, lęku i niepokoju
• panowania nad natłokiem myśli
• zapobiegania nawrotom depresji
• zapobiegania wypaleniu rodzicielskiemu i zawodowemu
• obniżania objawów psychosomatycznych spowodowanych stresem
• budowania dobrych relacji, rozwijania empatii i akceptacji
• zwiększania poczucia szczęścia i spokoju
• autoregulacji
• wypracowania nowych nawyków i świadomych reakcji
• dbania o siebie i bliskich

ZAPRASZAMY NA WARSZTAT WPROWADZAJĄCY DO METODY MBCT

Przybliży on temat uważności oraz pomoże podjąć decyzję o udziale w 8-tygodniowym kursie. W warsztacie można wziąć udział niezależnie od kursu. Termin warsztatu 1.02.2023 godz. 18:00 – 19:30.

DLA  KOGO?

Kursy i warsztaty dedykowane są osobom dorosłym chcącym poprawić jakość życia, żyjącym w napięciu, pośpiechu, zapracowanym, skarżącym się na gonitwę myśli, okresy obniżonego nastroju, trudne relacje, bezsenność. W szczególności zachęcamy do udziału rodziców, osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą oraz osoby narażone na wypalenie i stres.

Kurs jest certyfikowany i otwiera ścieżkę uważności również dla osób chcących zdobywać umiejętności nauczycielskie w przyszłości.

Kurs nie jest terapią. Jest praktycznym treningiem wykorzystywanym jako wsparcie lub przedłużenie psychoterapii. Kształtuje umiejętność samoregulacji oraz pomaga zapobiegać nawrotom depresji. Jest profilaktyką życia psychicznego.

OPIS PROGRAMU

• czas trwania – 8 tygodni: 8 spotkań po 2,5 godziny raz w tygodniu,
• 2 konsultacje indywidualne z trenerką (przed i po zakończeniu programu)
• jedno całodniowe spotkanie weekendowe – Dzień Uważności 6 godzin
• samodzielne ćwiczenia w domu (na podstawie otrzymanych instrukcji, skryptów i nagrań w formie plików mp3) stanowiące nieodłączną część programu
• w grupie spotyka się maksymalnie 12 osób

PROWADZĄCA

Katarzyna Sawicka, trenerka Mindfulness MBCT-D oraz MBCT-L w trakcie certyfikacji przy Oxford Mindfulness Centre. Laureatka European Innovative Teaching Award. Tworzy i koordynuje innowacyjne projekty wspierające rozwój zawodowy i osobisty nauczycieli w ramach międzynarodowego programu Erasmus+. Licencjonowana nauczycielka uważności Akademii Mindfulness dla Młodzieży. Wspiera wrażliwą edukację i uważne rodzicielstwo. We współpracy z Kliniką Stresu oraz Fundacją Thinking Zone prowadzi kursy i szkolenia oparte na uważności skierowane w szczególności do rodziców, osób narażonych na stres i wypalenie oraz osób pracujących z dziećmi. Propagowanie treningu uważności traktuje jako ugruntowanie holistycznego spojrzenia na rozwój człowieka, obszar edukacji i wychowania, dążenie do dobrostanu, poprawy jakości życia oraz budowania dobrych relacji osobistych i zawodowych.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

katarzyna.savicka@gmail.com
tel. 669451122

CENA KURSU 1350 zł

Opłata obejmuje całość kursu (8 sesji) łącznie z dniem uważności (7 godzin) oraz materiałami w formie skryptu i zestawem instrukcji do praktyki w formie plików mp3 oraz dwie konsultacje indywidualne przed rozpoczęciem i po zakończeniu programu.

LOKALIZACJA

Alternatywny Punkt Przedszkolny Empatia, Gdynia ul. Wiczlińska 40

TERMIN

8.02.2023 – 29.03.2023, Dzień Uważności sobota 25.03.2023

ZGŁOSZENIA

mailowo/telefonicznie: katarzyna.savicka@gmail.com, tel. 669451122

lub pod linkiem: https://forms.gle/Cvf5LDUR5JCKdzNh8

 

Co mówią o programie nasi uczestnicy?

„Ten kurs przekroczył moje najśmielsze oczekiwania. 8 tygodni kursu dało mi więcej niż 2 lata psychoterapii.”

„Na kursie mocno dla mnie wybrzmiało, że fakty i opinie to nie to samo, że wszystko jest w moich rękach, a raczej w mojej głowie. No i że potrzeba nam codziennej praktyki, czułości i dbałości o siebie i chwili na oddech, gdy jest bardzo źle.”

„Te spotkania w grupie co tydzień były moją oazą spokoju na wzburzonym oceanie. Wierzę, że z narzędziami, które dostałam i codziennymi praktykami, których się nauczyłam, będę odnajdywała tę oazę w sobie, nawet kiedy wokół będzie burza z piorunami”.

„Mam więcej dystansu do siebie i swoich codziennych zajęć, jestem bardziej uważna na „tu i teraz”. Staram się reagować uważnie, z zastanowieniem, a nie impulsywnie czy nawykowo. Nastawiam ucho na siebie i swoje wnętrze, uczę się wsłuchiwania w siebie.”

„Przed kursem byłam pogrążona w myślach, które wciągały mnie w wir błędnych, negatywnych przekonań. Teraz wiem, że myśli to nie fakty.”

„Dowiedziałam się jak wyjść z trybu działania na automatycznym pilocie, być mniej reaktywna i podejmować świadome działania.”

„Zauważyłem jak bardzo dużo z tego, co czuję, z tego, jak odbieram sytuację, wynika z moich zachowań i reakcji i jak dużo reakcji wynika z moich myśli, a nie samych sytuacji, których doświadczam. Czuję, że chciałbym nawiązać lepszą relację z samym sobą, lepiej zrozumieć samego siebie i nauczyć się jak dbać o swoje samopoczucie i zadowolenie, a także jak zdrowo regulować emocje.”

„Na kursie nauczyłam się nowych metod i praktyk, aby zatrzymać się, wyłączyć autopilota. Niekiedy miałam wrażenie, że się duszę, a teraz oddycham spokojnie, miarowo, głęboko. Zwiększyłam swoją samoświadomość i odkryłam siebie na nowo, zbliżyłam się do siebie – mojego ja.”

Data

08 lut 2023 - 29 mar 2023
Expired!

Czas

18:00

Koszt

1,350.00PLN

Więcej informacji

Formularz do zapisów

Etykiety

Dla każdego

Lokalizacja

Alternatywny Punkt Przedszkolny Empatia
ul. Wiczlińska 40, Gdynia
Kategoria

Organizator

Katarzyna Sawicka
Telefon
669451122
Email
katarzyna.savicka@gmail.com
Strona WWW
https://www.mindfuleducation.pl/
Formularz do zapisów