KRYSTYNA RYBIŃSKA

Krystyna Rybińska. Z wykształcenia filozofka (Uniwersytet Gdański). Nauczycielka, terapeutka i trenerka podejść opartych na uważności MBCT-D (zapobieganie depresji) oraz MBCT-L (uważność w życiu), jak również kursu wprowadzającego FPFW Mindfulness: Finding Peace in a Frantic World (Odnaleźć Spokój w Pędzącym Świecie) certyfikowana przez Oxford Mindfulness Centre (The Trained Teacher Certificate). Jest pierwszą w Polsce nauczycielką najnowszego programu pogłębiającego uważność dla absolwentów kursów podstawowych DEEPER MINDFULNESS: THE FEELING TONE PROGRAMME, w którego prowadzeniu szkoliła się u profesora Marka Williamsa na Uniwersytecie w Bangor w Anglii.  

Jest nauczycielką kursów Życia Opartego na Uważności (MBLC) certyfikowaną przez Mindfulness Association. Ukończyła również szkolenie nauczycielskie uważności dla dzieci “dots” prowadzone przez Mindfulness in Schools Project MiSP. 

Prowadzi zajęcia z psychologii uważności w ramach studiów podyplomowych Psychologia w Biznesie na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku oraz Mindfulness w Biznesie na Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu i Bydgoszczy. 

Trenerka przyszłych nauczycieli MBCT z ramienia Fundacji Rozwoju Mindfulness we współpracy z Oxford Mindfulness Centre. 

Nauczycielka jogi z wieloletnim doświadczeniem w pracy z umysłem poprzez ciało i oddech. Współzałożycielka gdańskiej szkoły mindfulness i jogi Yoga Compass.

Wierzy, że uważność pomaga odbudować głęboką, autentyczną relację zarówno ze światem wewnętrznym, jak i zewnętrznym.

Prywatnie od wielu lat związana z Ośrodkiem Medytacji Chrześcijańskiej w Klasztorze Benedyktynów w Lubiniu, w którym rozwija praktykę pod opieką Ojca Maksymiliana Nawary OSB. 

Mama trzyletniego Jasia 🙂