Prezes Fundacji Paweł Holas opowiada o praktyce uważności
Paweł Holas to nie tylko prezes Fundacji ale również certyfikowany nauczyciel i terapeuta podejść opartych na uważności. Od ponad 10 lat obok własnej praktyki mindfulness szkoli się w prowadzeniu treningów uważności i współczucia oraz metodach na nich opartych w psychoterapii uczestnicząc w licznych międzynarodowych treningach, warsztatach i konferencjach. Swoją wiedzą dzieli się w wywiadach online, gdzie mówi o roli uważności w życiu codziennym.
Wywiad dla uniwersytetu SWPS o MBCT
Zofia Szynal rozmawia z dr hab. Pawłem Holasem na temat MBCT czyli terapii poznawczej opartej na uważności. Wywiad został przeprowadzony w ramach projektu Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS. Zachęcamy dla obejrzenia całego nagrania.
Wywiad na kanale Gosia Ohme o wpływie uważności na życie
Jak praktykowanie uważności i medytacja wpływają na nasze zdrowie? Na te i wiele więcej pytań Paweł Holas odpowiada w rozmowie z Gosią Ohme, przeprowadzonej w ramach cyklu Kafka’15.
Paweł Holas i więcej informacji o uważności
Więcej o uważności można dowiedzieć się z zakładki Mindfulness, natomiast sylwetka prezesa Fundacji jest opisana na jego profilu.
Paweł Holas w wywiadzie dla „Wysokich Obcasów”
Dr. Paweł Holas opowiada w rozmowie o swojej życiowej drodze do medytacji, która zaczęła się już w dzieciństwie, a także o swoich naukowych zainteresowaniach w zakresie psychodelików. Z wywiadu dowiesz się, jak praktyki uważności mogą pomóc w radzeniu sobie z emocjami bez konieczności walki z nimi. Przeczytasz też, że dzięki praktyce medytacji możesz wypracować umiejętność obserwacji swoich myśli i przeżyć bez identyfikowania się z nimi. Ten aspekt wydaje się kluczowy w leczeniu deprasji czy stanów lękowych.