SZYMON AKSIENIONEK
uważności
Warszawa
www.uwaznosci.pl
Tel: 504 244 383

Nauczyciel uważności w nurcie terapii poznawczej opartej na uważności Uważność w życiu MBCT-L (Mindfulness-Based Cognitive Therapy for Life) w procesie certyfikacji i superwizji w ramach zaawansowanego szkolenia nauczycielskiego The Oxford Mindfulness Centre i Fundacji Rozwoju Mindfulness. 
 
Certyfikowany trener uważności dla dzieci metodą Eline Snel© – Uwaga to działa! / Uważność i spokój żabki oraz absolwent kursu nauczycielskiego uważności dla dzieci Mindful Schools Educators Essentials. 
 
Ukończył studia uniwersytetu SWPS na kierunku “Uważność i współczucie – podstawy, badania i psychoterapia.”.
 
Praktyk IFS pierwszego poziomu (IFS Level 1 Practicioner) w nurcie terapii IFS – Internal Family Systems (po polsku System Wewnętrznej Rodziny, w skrócie: SWR). Ukończył oficjalne szkolenie IFS Institute, podczas którego zdobył wiedzę i doświadczenie wymagane do pracy terapeutycznej z częściami klienta i jego wewnętrznym systemem. Terapię IFS poznaje od 2020 roku w organizacji Life Architect, jako Transformation Leader i współorganizator warsztatów na temat IFS i terapii traumy, dedykowanych dla psychoterapeutów i specjalistów zdrowia psychicznego.
 
Ukończył studia podyplomowe Porozumienie bez Przemocy wg Marshalla B. Rosenberga (Non Violent Communication, NVC) na Collegium Civitas. Trenuje Tai Chi (Taiji) i Chi Kung (Qigong) w warszawskim Tai Chi Studio. Wplata elementy życzliwej komunikacji, łagodnego ruchu i harmonii przepływu energii w swoją codzienną praktykę oraz w pracę terapeutyczną i szkoleniową. 
 
Podstawą pracy trenerskiej i terapeutycznej Szymona jest przede wszystkim ponad 20-letnia własna formalna i nieformalna praktyka uważności. Wspierające jest autentyczne osobiste doświadczenie zaopiekowania wysokiej wrażliwości, traum oraz trudności w różnych sferach życia, z którymi zmierzył się podczas własnej pracy wewnętrznej i które przepracował jako klient w trwających kilka lat procesach terapeutycznych (m.in. IFS, MBCT, CBT). W swojej pracy z klientem korzysta z różnych metod, narzędzi oraz technik terapeutycznych i somatycznych, których skuteczność potwierdzają badania kliniczne. 
 
Prowadzi treningi i warsztaty uważności, praktyki medytacji, indywidualne konsultacje oraz sesje terapii IFS – stacjonarnie w Warszawie oraz online.