KRYSTYNA RYBIŃSKA
Gdańsk
www.yogacompass.pl
Tel: 510 672 569

Z wykształcenia filozofka (Uniwersytet Gdański). Nauczycielka i terapeutka podejść opartych na uważności MBCT-D (zapobieganie depresji) oraz MBCT-L (uważność w życiu), jak również kursów wprowadzających FPFW Mindfulness: Finding Peace in a Frantic World (Odnaleźć Spokój w Pędzącym Świecie) certyfikowana przez Oxford Mindfulness Centre (The Trained Teacher Certificate). Jest jedyną w Polsce nauczycielką najnowszego programu pogłębiającego uważność dla absolwentów kursów podstawowych DEEPER MINDFULNESS: THE FEELING TONE PROGRAMME, w którego prowadzeniu szkoliła się u profesora Marka Williamsa na Uniwersytecie w Bangor.

Trenerka przyszłych nauczycieli MBCT z ramienia Fundacji Rozwoju Mindfulness we współpracy z Oxford Mindfulness Centre.

Jest nauczycielką kursów Życia Opartego na Uważności (MBLC) certyfikowaną przez Mindfulness Association. Ukończyła również szkolenie nauczycielskie uważności dla dzieci “dots” prowadzone przez Mindfulness in Schools Project MiSP.

Prowadzi zajęcia z psychologii uważności w ramach studiów podyplomowych Psychologia w Biznesie na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku oraz Mindfulness w Biznesie na Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu i Bydgoszczy.

Nauczycielka jogi z wieloletnim doświadczeniem w pracy z umysłem poprzez ciało i oddech. Współzałożycielka gdańskiej szkoły mindfulness i jogi Yoga Compass.

Wierzy, że uważność pomaga odbudować głęboką, autentyczną relację zarówno ze światem wewnętrznym, jak i zewnętrznym.

Prywatnie od wielu lat związana z Ośrodkiem Medytacji Chrześcijańskiej w Klasztorze Benedyktynów w Lubiniu, w którym rozwija praktykę pod opieką Ojca Maksymiliana Nawary OSB.

Mama trzyletniego Jasia 🙂