KATARZYNA SAWICKA
Mindful Education
Gdańsk
Tel: 669 451 122

Nauczycielka uważności Mindfulness Based Cognitive Therapy MBCT-D (profilaktyka depresji) oraz MBCT-L (uważność w życiu) w procesie certyfikacji przy Oxford Mindfulness Foundation we współpracy z Fundacją Rozwoju Mindfulness. Ośmiotygodniowy kurs redukcji stresu MBSR Mindfulnes Based Stress Reduction ukończyła pod kierunkiem Ewy Kaian-Kochanowskiej.

Członkini Grupy Eksperckiej w zakresie dobrostanu dla edukacji przy Komisji Europejskiej – Commission Expert Group on supportive learning environments for groups at risk of underachievement and for supporting well-being at school. Laureatka EITA European Innovative Teaching Award, nagrody za innowacyjność w nauczaniu przyznawanej przez Komisję Europejską. Tworzy i koordynuje innowacyjne projekty wspierające rozwój oraz dobrostan pracowników obszaru edukacji w ramach międzynarodowego programu Erasmus+. Od dwudziestu lat związana z edukacją jako nauczycielka języków obcych oraz koordynatorka projektów międzynarodowych. Licencjonowana nauczycielka uważności Akademii Mindfulness dla Młodzieży. Prowadzi liczne procesy tutorskie młodzieży na poziomie licealnym. Wspiera wrażliwą edukację i uważne rodzicielstwo.

We współpracy z Kliniką Stresu oraz Fundacją Thinking Zone prowadzi kursy, warsztaty i szkolenia oparte na uważności skierowane w szczególności do grup obciążonych ryzykiem wypalenia, narażonych na stres, osób pracujących z dziećmi, rodziców. Jest wiceprezesem Pomorskiego Centrum Psychotraumatologii. Założycielka Mindful Education.

Propagowanie treningu uważności traktuje jako ugruntowanie holistycznego spojrzenia na rozwój człowieka, obszar edukacji i wychowania, dążenie do dobrostanu, poprawy jakości życia oraz budowania dobrych relacji osobistych i zawodowych. Wierzy, że pierwszym krokiem do zadbania o dziecko jest zadbanie o siebie, a szczęśliwi rodzice i szczęśliwi nauczyciele mają moc zmieniania świata.

Prywatnie jest mamą trojga dzieci, kocha podróże, ciekawe spotkania, muzykę, nowe smaki oraz grę na fortepianie. Własną praktykę opiera na wdzięczności i równowadze.