Plakat promujący Uważność i medytacja – odosobnienie w ciszy z Kogenem

Uważność i medytacja – odosobnienie w ciszy

Uważność i medytacja – odosobnienie w ciszy

Odosobnienie to najlepszy trening medytacji i kultywowania świadomej obecności, uczenia się przyjmowania wszystkich zjawisk, życzliwej akceptacji i uważnej obserwacji nawykowego umysłu. To dużo więcej niż tylko uspokojenie, to dotarcie do swojej głębokiej ciszy i harmonii.

Termin: 19-24 lipca 2022 (od wtorku do niedzieli)

Agroturystyka „Mykowa Góra” w Ostrzycach położona w otulinie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, z dala od miejskiego zgiełku, wśród pól i lasów.

Większość ludzi żyje uzależniając swój stan umysłu od warunków zewnętrznych, nie wiedząc że “pilot” do ich własnego umysłu leży w ich rękach. W czasie odosobnienie będziemy mieli okazję poznać starożytne techniki medytacyjne w nowoczesnym ujęciu i ich potencjał daleko idący poza “relaksację” czy “redukcję stresu”.

W trakcie odosobnienia będziemy eksplorować wielorakie formy medytacji, uważności i doświadczania, zaczerpnięte ze starożytnej medytacji, a także współczesnych podejść uważności m, in. medytacji otwartej świadomości, uważnego ruchu, skanowania ciała i innych.

Odosobnienie jest dla osób, które mają już pewne doświadczenie z medytacją i chcą pogłębiać swoją praktykę. Proponujemy i umożliwiamy bycie w ciszy i w milczeniu. Spokojne otoczenie i przyroda sprzyjają naturalnemu wyciszeniu.

Odosobnienie prowadzi Kogen, który jest mnichem w tradycji Soto Zen wyświęconym przez Roshiego Tangena Haradę ze świątyni Bukkoku-ji w Japonii. Pochodzi z Poznania. Ostatnie 14 lat spędził w klasztorach, świątyniach i ośrodkach medytacji, głównie w Japonii, Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych, studiując medytację i naturę świadomości.

Praktykę uważnego ruchu będzie prowadzić Ewa Kaian Kochanowska – doświadczona nauczycielka medytacji.

Opłata promocyjna obowiązuje do 10 czerwca: 1550 zł
Opłata obejmuje pełne koszty odosobnienia i pobytu – praktykowanie medytacji, darowiznę dla mnicha, wyżywienie wegetariańskie lub wegańskie, zakwaterowanie w wygodnych domkach drewnianych 2-3 osobowych z łazienkami.
Adres: ul. Na Koszowatkę 17, 83-311 Ostrzyce, woj. pomorskie

zapisy: https://forms.gle/Jz6uvn9oNCVBwQwb7

Zaliczkę w wysokości 500 zł prosimy wpłacać na konto do dnia 10 czerwca:
Fundacja Rozwoju Mindfulness
82 1140 2004 0000 3902 7798 2889 z dopiskiem „odosobnienie w lipcu”

WAŻNE: Liczba miejsc ograniczona, decyduje termin zgłoszenie oraz wpłata zaliczki.

Odosobnienie rozpoczynamy we wtorek, g. 16.00 przyjazd, zakwaterowanie, g. 17.30 kolacja, g. 19.00 spotkanie organizacyjne i wprowadzenie. Kończymy w niedzielę ok. g. 14.00.
W planie dnia praktykowanie rozpoczynamy ok. 6.30.

Dla nauczycieli Mindfulness wystawiamy certyfikat odbycia 5-dniowego odosobnienia w ciszy.

Szczegóły dotyczące płatności:
Zapisując się na nasze warsztaty, przyjmujesz do wiadomości, że pisemna rezygnacja z udziału w zajęciach najpóźniej do 30 dni przed rozpoczęciem zajęć upoważnia Cię do otrzymania zwrotu 100% wpłaconej kwoty. W przypadku rezygnacji do 14 dni przed rozpoczęciem zajęć zastrzegamy sobie prawo do zwrotu 50% opłaty. Po tym czasie opłata nie będzie zwracana.
W przypadku potrzeby otrzymania faktury, prosimy o przesłanie danych do faktury w dniu wniesienia opłaty. Po tym czasie wystawienie faktury nie będzie możliwe.
Dziękujemy serdecznie za wyrozumiałość i współpracę.

Data

19 - 24 lip 2022
Expired!

Czas

All Day

Lokalizacja

Mykowa Góra
ul. Na Koszowatkę 17, 83-311-Ostrzyce

Organizator

Organizer Name

Other Organizers

Fundacja Rozwoju Mindfulness
Fundacja Rozwoju Mindfulness
Email
biuro@fundacja-mindfulness.org
Strona WWW
https://fundacja-mindfulness.org/