Kurs MBCT-L – Uważność w życiu – Katarzyna Sawicka

Zaburzenia nastroju to objawy, które coraz częściej towarzyszą nam w codziennym życiu. Osłabiają motywację do działania, zakłócają jasność myślenia, odbierają pewność siebie, sens życia, zaburzają sen i odżywianie, powodują cierpienie psychiczne. Regularna praktyka uważności zmniejsza poziom stresu i lęku oraz daje nadzieję na skuteczne i długotrwałe podniesienie jakości życia, poprawę samopoczucia oraz budowanie zdrowych relacji.

Dołącz do 8-tygodniowego treningu uważności, którego intencją jest przywrócenie wewnętrznej równowagi, zwolnienie pędu życia, zredukowanie stresu oraz zaopiekowanie się sobą. Celem kursu jest wypracowanie nowych nawyków reagowania uwalniających od ciągłego napięcia i dających szansę na radzenie sobie z negatywnymi myślami. Trening polega na stopniowym wprowadzaniu w życie prostych i głęboko działających ćwiczeń. Z ich pomocą uczymy się przerywać cykle niepokoju, napięcia, przemęczenia. Metoda uczy jak małymi krokami odzyskiwać spokój i równowagę, czas dla siebie i poczucie sensu.

MBCT to praktyczny program opracowany w Oxford Mindfulness Foundation. Łączy elementy terapii poznawczej z praktyką wglądu i ma na celu wypracowanie odpowiedniej reakcji na stres, ból, lęk, stany depresyjne, problemy emocjonalne, jak również osiągnięcie dobrostanu i lepszego funkcjonowania. Program profilaktyki depresji MBCT-D został wzbogacony o uniwersalne ćwiczenia poprawy jakości życia MBCT-L (for life). Trening stosowany jest w biznesie, sporcie, w placówkach służby zdrowia, szkolnictwie, a także przez osoby indywidualne na całym świecie.

W CZASIE TRENINGU UCZYMY SIĘ:

· konstruktywnego radzenia sobie z problemami
· aktywnego skupiania uwagi i koncentracji na rzeczywistości
· obniżania poziomu stresu, lęku i niepokoju
· panowania nad natłokiem myśli
· zapobiegania nawrotom depresji
· zapobiegania wypaleniu rodzicielskiemu i zawodowemu
· obniżania objawów psychosomatycznych spowodowanych stresem
· budowania dobrych relacji, rozwijania empatii i akceptacji
· zwiększania poczucia szczęścia i spokoju
· autoregulacji
· wypracowania nowych nawyków i świadomych reakcji
· dbania o siebie i bliskich

DLA KOGO?

· dla przeciążonych natłokiem myśli, mających trudności z koncentracją
· dla wszystkich na granicy wypalenia zawodowego
· dla tych, którzy czują, że stres zaczyna panować nad ich życiem i chcą nauczyć się panować nad nim
· dla borykających się z zaburzeniami nastroju, lękiem i niepewnością
· dla rodziców i osób pracujących z dziećmi, doświadczających trudności wychowawczych
· dla doświadczających objawów psychosomatycznych, problemów ze snem i odżywianiem
· dla szukających sposobu na spokój i opanowanie

Kurs jest certyfikowany i otwiera ścieżkę uważności dla osób chcących zdobywać UMIEJĘTNOŚCI NAUCZYCIELSKIE w przyszłości oraz dla pracowników OBSZARU EDUKACJI chcących wdrażać techniki regulacji emocji i redukcji stresu w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Kurs nie jest terapią. Jest praktycznym treningiem wykorzystywanym jako wsparcie lub przedłużenie psychoterapii. Kształtuje umiejętność samoregulacji oraz pomaga zapobiegać nawrotom depresji. Jest profilaktyką życia psychicznego.

OPIS PROGRAMU

· czas trwania – 8 tygodni: 8 spotkań po 2,5 godziny raz w tygodniu,
· 2 konsultacje indywidualne z trenerką (przed i po zakończeniu programu)
· jedno całodniowe spotkanie weekendowe – Dzień Uważności 6 godzin
· samodzielne ćwiczenia w domu (na podstawie otrzymanych instrukcji, skryptów i nagrań w formie plików mp3) stanowiące nieodłączną część programu
· w grupie spotyka się maksymalnie 12 osób

PROWADZĄCA

Katarzyna Sawicka, trenerka Mindfulness MBCT-D (profilaktyka depresji) oraz MBCT-L (uważność w życiu) w trakcie certyfikacji przy Oxford Mindfulness Foundation. Członkini Grupy Eksperckiej w zakresie dobrostanu dla edukacji przy Komisji Europejskiej. Laureatka EITA European Innovative Teaching Award. Tworzy i koordynuje innowacyjne projekty wspierające dobrostan pracowników obszaru edukacji w ramach międzynarodowego programu Erasmus+. Licencjonowana nauczycielka uważności Akademii Mindfulness dla Młodzieży. Wspiera wrażliwą edukację i uważne rodzicielstwo. We współpracy z Kliniką Stresu, Pomorskim Centrum Psychotraumatologii oraz Fundacją Thinking Zone prowadzi kursy i szkolenia oparte na uważności skierowane w szczególności do osób narażonych na stres i wypalenie, a także do rodziców i osób pracujących z dziećmi. Założycielka Mindful Education. Propagowanie treningu uważności traktuje jako ugruntowanie holistycznego spojrzenia na rozwój człowieka, obszar edukacji i wychowania, dążenie do dobrostanu, poprawy jakości życia oraz budowania dobrych relacji osobistych i zawodowych.

CENA KURSU 1350 zł

Opłata obejmuje całość kursu (8 sesji) łącznie z dniem uważności (7 godzin) oraz materiałami w formie skryptu i zestawem instrukcji do praktyki w formie plików mp3 oraz dwie konsultacje indywidualne przed rozpoczęciem i po zakończeniu programu.

GDZIE I KIEDY?

Klinika Stresu, ul. Władysława IV 11, domofon 3, Sopot
22.04.2023 – 17.06.2023 w każdą sobotę (z przerwą 10.06.) godz. 10:00 – 12:30
Dzień Uważności: niedziela 11.06.2023 godz. 10:00 – 16:00

ZGŁOSZENIA mailowo/telefonicznie: katarzyna.savicka@gmail.com, tel. 669 451 122 lub pod linkiem.

CO MÓWIĄ O PROGRAMIE NASI UCZESTNICY?

„Ten kurs przekroczył moje najśmielsze oczekiwania. 8 tygodni kursu dało mi więcej niż 2 lata psychoterapii.”

„Na kursie mocno dla mnie wybrzmiało, że fakty i opinie to nie to samo, że wszystko jest w moich rękach, a raczej w mojej głowie. No i że potrzeba nam codziennej praktyki, czułości i dbałości o siebie i chwili na oddech, gdy jest bardzo źle.”

„Te spotkania w grupie co tydzień były moją oazą spokoju na wzburzonym oceanie. Wierzę, że z narzędziami, które dostałam i codziennymi praktykami, których się nauczyłam, będę odnajdywała tę oazę w sobie, nawet kiedy wokół będzie burza z piorunami”.

„Mam więcej dystansu do siebie i swoich codziennych zajęć, jestem bardziej uważna na „tu i teraz”. Staram się reagować uważnie, z zastanowieniem, a nie impulsywnie czy nawykowo. Nastawiam ucho na siebie i swoje wnętrze, uczę się wsłuchiwania w siebie.”

„Przed kursem byłam pogrążona w myślach, które wciągały mnie w wir błędnych, negatywnych przekonań. Teraz wiem, że myśli to nie fakty.”

„Dowiedziałam się jak wyjść z trybu działania na automatycznym pilocie, być mniej reaktywna i podejmować świadome działania.”

„Zauważyłem jak bardzo dużo z tego, co czuję, z tego, jak odbieram sytuację, wynika z moich zachowań i reakcji i jak dużo reakcji wynika z moich myśli, a nie samych sytuacji, których doświadczam. Czuję, że chciałbym nawiązać lepszą relację z samym sobą, lepiej zrozumieć samego siebie i nauczyć się jak dbać o swoje samopoczucie i zadowolenie, a także jak zdrowo regulować emocje.”

„Na kursie nauczyłam się nowych metod i praktyk, aby zatrzymać się, wyłączyć autopilota. Niekiedy miałam wrażenie, że się duszę, a teraz oddycham spokojnie, miarowo, głęboko. Zwiększyłam swoją samoświadomość i odkryłam siebie na nowo, zbliżyłam się do siebie – mojego ja.”

Data

22 kwi 2023 - 17 cze 2023
Expired!

Czas

10:00 - 12:30

Koszt

1,350.00PLN

Więcej informacji

Czytaj więcej

Etykiety

Dla każdego

Lokalizacja

Klinika Stresu
Władysława IV 11/3, 81-703 Sopot
Kategoria

Organizator

Katarzyna Sawicka
Telefon
669451122
Email
katarzyna.savicka@gmail.com
Strona WWW
https://www.mindfuleducation.pl/
Czytaj więcej