EWA KAIAN KOCHANOWSKA
z siedzibą w Gdańsku
www.klinikastresu.com.pl
Tel: 691355400

Nauczycielka Metody Redukcji Stresu Opartej na Uważności – Mindfulness-Based Stress Reduction – MBSR, certyfikowana w Institute for Mindfulness-Based Approaches w Niemczech,  terapeutka MBCT (Mindfulness-Based Cognitive Therapy) certyfikowana w Oxford Mindfulness Centre. Obecnie uczestniczy w szkoleniu nauczycielskim Mindfulness-Based Compassionate Living.

Prowadzi kursy redukcji stresu na bazie uważności, warsztaty, wykłady o uważności oraz zajęcia mindful jogi. Jest nauczycielką akademicką na studiach dziennych i podyplomowych Uniwersytetu SWPS w Sopocie i we Wrocławiu.

Ukończyła czteroletnie  szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie Analizy Bioenergetycznej Alexandra Lowena w Instytucie Analizy Bioenergetycznej pod kierunkiem Marzeny Barszcz afiliowanym przez Florida Society for Bioenergetic Analysis. Ukończyła roczne intensywne szkolenie w terapii poznawczo-behawioralnej zaburzeń osób dorosłych.

Twórczyni projektu i założycielka Kliniki Stresu. Autorka publikacji z zakresu zastosowania Mindfulness w edukacji. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, studiów podyplomowych na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz wielu kursów prowadzonych w Polsce, UK, USA, Holandii.

Autorka książki “Uważność. Spokojny umysł, jasne myśli, dobre życie.” oraz współautorka książki „Dobry oddech”.

Jest wiceprezesem Fundacji Rozwoju Mindfulness.

Lubi gotować według pięciu przemian, jeździć na wycieczki rowerowe oraz kąpać się zimą w morzu.