Mnich Kogen Czarnik

Czerwcowe odosobnienie z mnichem Kogenem

Odosobnienie z mnichem odbędzie się drugiej połowie czerwca w Borach Tucholskich. Szczegóły wyjazdu znajdują się w wydarzeniu oraz na facebooku.

Kogen Czarnik

Jest mnichem w tradycji Soto Zen wyświęconym przez Roshiego Tangena Haradę ze świątyni Bukkoku-ji. Pochodzi z Poznania. Ostatnie 14 lat spędził w klasztorach, świątyniach i ośrodkach medytacji, głównie w Japonii, Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych, studiując medytację i naturę świadomości.

Mnich kogen o uważności i medytacji

Większość ludzi żyje uzależniając swój stan umysłu od warunków zewnętrznych, nie wiedząc że “pilot” do ich własnego umysłu leży w ich rękach. Wykład będzie omawiał miejsce starożytnych technik medytacyjnych w nowoczesnym świecie i ich potencjał daleko idący poza “relaksację” czy “redukcję stresu”.

Odosobnienie z mnichem

Odosobnienie to najlepszy trening medytacji i kultywowania świadomej obecności. Nauczysz się przyjmowania wszystkich zjawisk, życzliwej akceptacji i uważnej obserwacji nawykowego umysłu. Jednak to dużo więcej niż tylko uspokojenie, to dotarcie do swojej głębokiej ciszy i harmonii.