TIM SWEENEY

Dr Tim Sweeney jest pielęgniarzem ds. zdrowia psychicznego i akredytowanym terapeutą CBT zatrudnionym w Nottinghamshire Healthcare Trust jako kierownik kliniczny MBCT. Stanowisko to obejmuje koordynację i prowadzenie szkoleń oraz superwizji w dziedzinie MBCT dla pracowników państwowej służby zdrowia mających do czynienia z osobami borykającymi się z różnymi problemami zdrowotnymi. Od 2008 roku prowadzi grupy MBCT w ramach podstawowej opieki zdrowotnej i specjalistycznych usług zdrowia psychicznego dla osób z depresją i innymi problemami psychicznymi. Oprócz prowadzenia grup klinicznych oferuje zajęcia z MBCT dla personelu w miejscu pracy. Tim niedawno zrobił doktorat, w ramach którego badał rolę uważności w leczeniu depresji, i jest zaangażowany w kilka projektów badawczych na Uniwersytecie Nottingham. Jest również nauczycielem pomocniczym, trenerem i superwizorem w Oxford Mindfulness Centre. Prowadzi szkolenia w Wielkiej Brytanii i za granicą oraz wykłada na kierunku Master of Studies w MBCT na Uniwersytecie Oksfordzkim. Jest członkiem komitetu wykonawczego i zarejestrowanym nauczycielem MBCT w BAMBA.