W dniach 7-12 stycznia 2019 roku odbyła się pierwsza edycja Ogólnopolskich Dni Uważności

Wydarzenie miało na celu propagowanie uważności w codziennym życiu – osobistym, społecznym i zawodowym. Pomysłodawcą i organizatorem jest Fundacja Rozwoju Mindfulness.

Dni uważności to ogólnopolska akcja, w ramach której w całej Polsce odbywają się rozmaite bezpłatne warsztaty, praktyki, prelekcje oraz spotkania informujące i propagujące uważność oraz rozwijanie życzliwości i współczucia w naszym codziennym życiu.

Do organizacji wydarzeń zgłosiły się 34 ośrodki (firmy, fundacje, koła naukowe, organizacje pozarządowe, osoby prywatne) , które podjęły się przeprowadzenia bezpłatnych spotkań promujących uważność.

Akcja okazała się nie małym sukcesem! W 50 wydarzeniach organizowanych w 15 polskich miastach wzięło udział około 1000 osób.

Organizatorzy wydarzeń wykazali się wspaniałą kreatywnością pokazując zastosowanie i wagę uważności w przeróżnych dziedzinach (m.in. życiu codziennym, sporcie, fotografii, pracy).

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w Ogólnopolskie Dni Uważności 2019 oraz naszemu partnerowi: firmie Konfeo.

Cykl zakończony i podsumowany został w dniu 13 stycznia 2019 r. w Trójmieście podczas konferencji Gdziekolwiek jesteś, bądź. Społeczny wymiar uważności”.