Plakat promujący odosobnienie mindfulness

Odosobnienie Mindfulness 2024

Jesienią czeka cię czas wyciszenia, detoksu od komputera i innych mediów. Odosobnienie mindfulness to także głęboka cisza i doświadczanie siebie bez zbędnych bodźców. Wszystko to w malowniczym miejscu pod lasem, w otoczeniu łąk i pól, czyli w Wytwórni Ciszy. Odosobnienie mindfulness to kilka dni w głębokiej ciszy poświęconych uważnemu, spokojnemu byciu.

Dlaczego warto wybrać się na odosobnienie Mindfulness?

  • Znajdziesz wsparcie w radzeniu sobie z nieustającą zmianą w życiu. Być może potrzebujesz czasu na pobycie ze sobą i z tym, co wokół się wydarza, zauważenie na co masz wpływ, a co warto pozostawić własnemu biegowi.
  • Zrelaksujesz się i odstresujesz w spokojnej, miłej atmosferze, wśród sympatycznych osób, na łonie natury, bez pośpiechu, bez konieczności mówienia, bez spraw, które „musisz zrobić natychmiast”.
  • Uzyskasz nową perspektywę. Być może czujesz, że w natłoku codziennych obowiązków brakuje ci przestrzeni na jasne widzenie.  Skupisz się na bezstronnej obserwacji zdarzeń i własnych emocji.

Program odosobnienia

Program pobytu opracowany został na podstawie Mindfulness-Based Stress Reduction prof. Jona Kabat-Zinna oraz Mindfulness-Based Cognitive Therapy prof. Marka Williamsa, a także tradycyjnej jogi, ćwiczeń oddechowych i pracy z ciałem.

Praktyka uważności

  • body scan
  • medytacja z oddechem
  • świadomy ruch – uważna joga
  • uważny spacer

Prowadzący praktykę mindfulness:

Mikołaj Uji Markiewicz – doświadczony nauczyciel medytacji, psycholog, trener, terapeuta wzroku
Ewa Kaian Kochanowskacertyfikowana nauczycielka Mindfulness – MBSR, MBCT oraz mindful jogi
Paweł Holascertyfikowany nauczyciel i terapeuta podejść opartych na uważności MBSR, MBCT i Uważnego Samo-Współczucia

Szczegółowe informacje w wydarzeniu