Mindfulness mazury

Wspólne z Kliniką Stresu zapraszamy do żeglowania i pobycia blisko dzikiej natury. Tygodniowy rejs z Mindfulness w mazury to totalny detoks od codziennych zadań, spieszenia się i nawykowych aktywności. Poddanie się wiatrowi i słońcu… albo innym warunkom pogodowym, ponieważ nigdy nie wiadomo, co w sierpniu zaoferują Mazury.

Mindfulness w naturze

Nastawiamy się na obcowanie z przyrodą, wyciszenie, kuchnię vege, bez kawy, bez alkoholu, odstawiamy komputery i wyłączamy telefony komórkowe.

Mindfulness pod żaglami

Każdy dzień rozpoczniemy poranną sesją relaksującej jogi i medytacji oraz zdrowym śniadaniem. Następnie pożeglujemy tam, dokąd poniesie wiatr – każdy będzie mógł pomagać w manewrach i nauczyć się samodzielnego prowadzenia jachtu. Wieczory spędzimy w porcie lub przystani, gdzie przygotujemy wspólną obiadokolację. Dzień zakończymy wieczorną praktyką uważności – ponieważ to wyjazd z mindfulness, a także spacerem lub ogniskiem w ciszy.

Rejs w mazury

Mamy rezerwację piękniej łódki z doświadczonym skipperem. Na jachcie znajdują się 3 kajuty dwuosobowe. Z uwagi że łóżka są podwójne możesz przyjechać ze swoją drugą „połówką”. Jak będzie więcej chętnych, to możemy wynająć dwie łódki i mieć dwóch skipperów. Będzie mindfulnessowa flotylla.

Jeziora

Będziemy żeglować po środkowej i północnej części krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Przemierzymy akweny: Niegocin, Jagodne, Kisajno, Dargin, Dobskie, Kirsajty, Święcajty, Mamry.

Porty

Startujemy w porcie Wilkasy na jeziorze Niegocin. Jednak odwiedzimy też inne porty, przystanie i zatoki. Obowiązkowe (i bardzo przyjemne) punkty programu: postoje na kotwicy, kąpiele na środku jeziora, wieczory przy ognisku, spacery po lesie, wspólne gotowanie, nauka żeglowania, klarowanie łódki i codzienne manewry na jachcie.

Jacht Antila 30

Jedna z najpopularniejszych i najwygodniejszych jednostek pływających po Mazurach. Pod pokładem znajdują się trzy zamykane dwuosobowe kajuty, przestrzeń wspólna, kuchnia i toaleta. Na pokładzie wygodna przestrzeń do żeglugi oraz wspólnego spędzania czasu. Jacht wyposażony jest w silnik zaburtowy zintegrowany z kołem sterowym, ster strumieniowy na dziobie, kabestany, rolowany fok, lodówkę i co najważniejsze – bimini (niezastąpione z uwagi że mogą zaskoczyć upały czy ulewy).
Dokładny opis jachtu.

Wyjazd mindfulness na mazury

Wszystkie szczegółowe informacje na temat wyjazdu znajdziesz w podsumowaniu wydarzenia.