Mindfulness pod żaglami – Mazury 2023

Mindfulness pod żaglami – Mazury 2023

Tygodniowy rejs w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich

Wspólne z Kliniką Stresu zapraszamy do żeglowania i pobycia blisko dzikiej natury. Totalny detoks od codziennych zadań, spieszenia się i nawykowych aktywności. Poddanie się wiatrowi i słońcu… albo innym warunkom pogodowym, bo przecież nigdy nie wiadomo, co będzie w sierpniu na Mazurach.
Mamy rezerwację piękniej łódki z doświadczonym skipperem.
Na jachcie 3 kajuty dwuosobowe. Możesz więc przyjechać razem ze swoją drugą „połówką”.
Program tygodniowego rejsu spokojny, ale też pełen różnych atrakcji, z pewnością odmiennych od naszej codzienności. Nastawiamy się na kontakt z naturą i piękną przyrodą mazurskich jezior.

Jeżeli ktoś chętny, to trzeba się szybko decydować, bo mamy rezerwacje dobrej łódki i trzeba opłacić czarter. Potrzebna wpłata zaliczki 700 zł/osoba.

Nie trzeba umieć żeglować, ale dobrze jest lubić wodne atrakcje, bo planujemy się kąpać stojąc na kotwicy albo gdzieś w szuwarach.

Jeżeli masz jakieś pytania, pisz lub dzwoń.

Jak będzie więcej chętnych, to możemy wynająć dwie łódki i mieć dwóch skipperów. Będzie mindfulnessowa flotylla 🙂

Będziemy żeglować po środkowej i północnej części krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Przemierzymy akweny: Niegocin, Jagodne, Kisajno, Dargin, Dobskie, Kirsajty, Święcajty, Mamry.

Startujemy w porcie Wilkasy na jeziorze Niegocin.
Odwiedzimy porty, przystanie i zatoki. Obowiązkowe (i bardzo przyjemne) punkty programu: postoje na kotwicy, kąpiele na środku jeziora, wieczory przy ognisku, spacery po lesie, wspólne gotowanie, nauka żeglowania, klarowanie łódki i codzienne manewry na jachcie.

Tak było w zeszłym roku:
www.facebook.com/KlinikaRedukcjiStresu/photos_albums

Medytacja w naturze
Każdy dzień rozpoczniemy poranną sesją relaksującej jogi i medytacji oraz zdrowym śniadaniem. Następnie pożeglujemy tam, dokąd poniesie wiatr – każdy będzie mógł pomagać w manewrach i nauczyć się samodzielnego prowadzenia jachtu. Wieczory spędzimy w porcie lub przystani, gdzie przygotujemy wspólną obiadokolację. Dzień zakończymy wieczorną praktyką uważności, spacerem lub ogniskiem w ciszy.

wstępny plan dnia:

7.30 – joga i medytacja lub spacer w ciszy
9.00 – wspólne śniadanie i sprzątanie
10.30 – pływanie z medytacją, w ciszy
13.30 – stajemy na kotwicy, czas na kąpiel i przekąskę
17.00/18.00 – spływamy do portu
18.30 – obiadokolacja – wspólne gotowanie
20.00 – wieczorna praktyka

Nastawiamy się na obcowanie z przyrodą, wyciszenie, kuchnię vege, bez kawy, bez alkoholu, odstawiamy komputery i wyłączamy telefony komórkowe.

Jacht Antila 30
https://www.antila-yachts.pl/#model-antila-30
Jedna z najpopularniejszych i najwygodniejszych jednostek pływających po Mazurach. Czarterujemy jachty nie starsze niż 3 lata. Pod pokładem znajdują się trzy zamykane dwuosobowe kajuty, przestrzeń wspólna, kuchnia i toaleta. Na pokładzie wygodna przestrzeń do żeglugi oraz wspólnego spędzania czasu. Jacht wyposażony jest w silnik zaburtowy zintegrowany z kołem sterowym, ster strumieniowy na dziobie, kabestany, rolowany fok, lodówkę i co najważniejsze – bimini (niezastąpione w razie upałów czy ulewy)

Z kim płyniesz
Ewa Kaian Kochanowska – doświadczona nauczycielka jogi i mindfulness oraz terapeutka pracy z ciałem, z zamiłowania żeglarka
Julia Janowska – kapitan jachtowy z doświadczeniem morskim i oceanicznym, z wykształcenia dziennikarka, z zawodu koordynator projektów

Termin i koszty
19-26 sierpnia 2023

CENA: 1950 zł + 360 zł (opłaty portowe, paliwo – do rozliczenia po rejsie)
CENA OBEJMUJE: czarter i ubezpieczenie jachtu, sprzątanie końcowe, śniadania vege, skippera, zajęcia z jogi i sesje mindfulness

CENA NIE OBEJMUJE: wyżywienia poza śniadaniami, dojazdu, korzystania z płatnych pryszniców

Na jachcie jest do dyspozycji 6 miejsc w trzech dwuosobowych kajutach.

Harmonogram wpłat:
I rata – 700 zł – XII 2022 (zadatek na poczet czarteru bezwrotny)
II rata – 650 zł – III 2023
III rata – 600 zł – VI 2023
360 zł – gotówka na burcie

Zgłoszenia: https://forms.gle/Dq4wBtqFGUgurXxJ6

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.