Wieczorny kurs MBCT w życiu – Krysia Rybińska

MBCT for Life, czyli kurs uważności w życiu jest najnowszą adaptacją programu Terapii Poznawczej Opartej na Uważności dla potrzeb szerszego grona odbiorców poza kontekstem klinicznym, czyli dla każdego, kto pragnie rozwinąć swój prawdziwy potencjał do uważnego, świadomego przeżywania życia, a jednocześnie zredukować cierpienie psychiczne i nauczyć się kreatywnie z nim pracować. Program został wzbogacony o cenne praktyki wdzięczności i współczucia.

Kurs MBCT

Kurs Terapii Poznawczej Opartej na Uważności MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy) był to pierwotnie program interwencji opartej na uważności (MBI) nakierowany na pracę z negatywnymi emocjami i reaktywnymi, negatywnymi wzorcami myślenia w celu zapobiegania nawrotom zaburzeń nastroju. Program został stworzony przez naukowców: Marka Williamsa (Oksford), Johna Teasdale’a (Cambridge) i Zindela Segala (Toronto) w ramach tzw. trzeciej fali terapii poznawczej jako program zapobiegający nawrotom depresji. Jego skuteczność w kontekście zaburzeń depresyjnych została udowodniona empirycznie w licznych kontrolowanych badaniach klinicznych i potwierdzona przez Brytyjski Narodowy Instytut Badań Klinicznych (National Institute for Clinical Excellence – NICE). Rozległe badania szybko dowiodły, że efektywność MBCT rozciąga się również na inne obszary zachwiania wewnętrznej równowagi takie jak: chroniczne wyczerpanie i stres, stany lękowe, uzależnienia, nawracające lub nieustępujące stany obniżonego nastroju.

Kurs MBCT-L w przystępny i ustrukturyzowany sposób sprzyja budowaniu i zakorzenianiu umiejętności, postaw i zrozumienia, które mogą przyczynić się do autentycznych zmian w życiu uczestników. Podobnie jak MBCT ma charakter doświadczeniowy i koncentruje się na uczeniu się uważności zarówno poprzez praktyki formalne, jak i uważność w życiu codziennym. Proponuje nowe podejście do radzenia sobie z życiowymi trudnościami, a także odmienny sposób odnoszenia się do siebie i innych – z większą dozą satysfakcji, wdzięczności, mądrości i współczucia.

Program został opracowany na Uniwersytecie w Oksfordzie w oparciu o jego wiodące w świecie badania i jest obecnie częścią dużego programu badawczego, którego wstępne wyniki sugerują jego pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne oraz ogólny dobrostan.

Tematyka cotygodniowych spotkań:

Tydzień 1 – Świadomość i automatyczny pilotTydzień 2 – Życie w myślachTydzień 3 – Zbieranie rozproszonych myśliTydzień 4 – Rozpoznawanie reaktywnościTydzień 5 – Przyzwalanie/zostawianie własnemu biegowiTydzień 6 – Myśli nie są faktamiDzień praktyki w milczeniu – „Dzień Uważności”Tydzień 7 – Jak zadbać o siebie najlepiej?Tydzień 8 – Podtrzymywanie i rozwijanie nowych umiejętności.

Prowadząca

Krysia Rybińska – nauczycielka i terapeutka podejść opartych na uważności:Terapii Poznawczej Opartej na Uważności (Mindfulness Based Cognitive Therapy – MBCT) oraz FPFW (Mindfulness: Finding Peace in a Frantic World) certyfikowana przez Oxford Mindfulness Centre przy Wydziale Psychiatrii Uniwersytetu w Oksfordzie, oraz 8 tyg. kursów Życia Opartego na Uważności (Mindfulness Based Living Course – MBLC) certyfikowana przez Mindfulness Association. Jedyna w Polsce nauczycielka najnowszego programu pogłębiającego uważność DEEPER MINDFULNESS: The Feeling Tone Programme, w którego prowadzeniu szkoliła się u samego jego twórcy i współtwórcy MBCT profesora Marka Williamsa. Trenerka przyszłych nauczycieli MBCT z ramienia Fundacji Rozwoju Mindfulness we współpracy z Oxford Mindfulness Centre. Prowadzi zajęcia z psychologii uważności w ramach studiów podyplomowych na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku. Nauczycielka jogi z wieloletnim doświadczeniem w pracy z ciałem, oddechem i umysłem poprzez ciało.

Zapisy i informacje

1350 zł
W uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość rozbicia płatności na raty. Jeżeli pieniądze są jedynym ograniczeniem Twojego udziału w kursie napisz do Krysi.
Liczba miejsc jest ograniczona.
Krysia +48 510672569 | kursy.mindfulness@gmail.com

17 kwi 2024 - 12 cze 2024