UWAŻNOŚĆ I WSPÓŁCZUCIE W TERAPII SCHEMATU

Zapraszamy na spotkanie UWAŻNOŚĆ I WSPÓŁCZUCIE W TERAPII SCHEMATU, które odbędzie się w ramach CYKLU: TERAPIA SCHEMATÓW

📆 Termin: 17.06.2020r. (środa), godz. 18:00
📍 Miejsce: online (platforma Google Meet)
📝 Zapisy: wydarzenie jest bezpłatne, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy o zapisy przez formularz: https://forms.gle/vDJpVrpZK7hMegXbA

Organizator: Studenckie Koło Naukowe Psychoterapii „Dialog”

___________________________________________________________________
O cyklu:
Spotkania poświęcone terapii schematów to cykl wykładów i warsztatów prowadzonych przez specjalistów w swojej dziedzinie, stanowiący próbę stworzenia przestrzeni do rozwoju umiejętności oraz zgłębiania wiedzy z zakresu podejść trzeciej fali terapii poznawczo-behawioralnej.

O spotkaniu:
W ostatnich latach coraz więcej uwagi poświęca się Kontekstualnej Terapii Schematów, zakładającej integrację terapii schematu z terapiami kontekstualnymi, a więc stanowiącymi tzw. trzecią falę terapii poznawczo-behawioralnej. A zatem do podstawowego modelu i strategii terapii schematu z powodzeniem dołączane są takie konstrukty i związane z nimi ćwiczenia i techniki, jak: uważność, akceptacja i samo-współczucie. Niedawno opracowano również protokół łączący terapię schematów z terapią poznawczą opartą na uważności (MBCT).
Wykład ten z elementami praktyki przybliży różne sposoby rozwijania i integrowania uważności i współczucia do siebie w terapii schematu. W różnych kontekstach: rozwijania uważnej i współczującej postawy w relacji terapeutycznej i korektywnym rodzicielstwie, procesie uzdrawiania schematów oraz pracy z trybami, w tym zwłaszcza wrażliwego dziecka. W wykładzie tym przywołam również wyniki badań naukowych w omawianym obszarze.

O prowadzącym:
dr hab. Paweł Holas – adiunkt na Wydziale Psychologii UW w katedrze Neuropsychologii i Psychoterapii; psychoterapeuta i superwizor terapii poznawczo-behawioralnej (CBT) oraz interwencji opartych na uważności i współczuciu (MBCT. MBSR, MSC). Prezes Fundacji Rozwoju Mindfulness (FRM, https://fundacja-mindfulness.org), w ramach której kieruje szkoleniem nauczycielskim Terapii Poznawczej Opartej na Uważności realizowanym we współpracy z Oxford Mindfulness Center, gdzie powstało MBCT. Współzałożyciel Instytutu Uważności i Psychoterapii oraz Kierownik studiów podyplomowych „Uważność i Współczucie. Fundamenty, badania i psychoterapia” na Uniwersytecie SWPS, członek Mindfulness International Integrity Network – międzynarodowej grupy naukowców i praktyków wypracowującej standardy szkoleniowe i etyczne podejść opartych na uważności. Współzałożyciel (2008r.) i pierwszy Prezes Polskiego Towarzystwa Mindfulness (PTM), obecnie członek zarządu PTM.
Prowadząc od drugiej połowy marca br. wraz Filipem Kołodziejczykiem otwarte spotkania i praktyki uważności online pt.: „Uważność w czasach Pandemii. Otwarta praktyka mindfulness online” na stronie SKN Mindfulness.

Więcej informacji.

Data

Cze 17 2020
Expired!

Czas

All Day

Etykiety

Dla każdego

Lokalizacja

online
Kategoria
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.