Mindfulness pod żaglami – Mazury 2024

Mindfulness pod żaglami – Mazury 2024. 3 edycja!
Tygodniowy rejs w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich

Wspólne z Kliniką Stresu zapraszamy do żeglowania i pobycia blisko dzikiej natury. Totalny detoks od codziennych zadań, spieszenia się i nawykowych aktywności. Poddanie się wiatrowi i słońcu… albo innym warunkom pogodowym, bo przecież nigdy nie wiadomo, co będzie w sierpniu na Mazurach.
Mamy rezerwację dwóch pięknych jachtów z doświadczonymi skipperami.
Na jachcie 3 kajuty dwuosobowe. Możesz więc przyjechać razem ze swoją drugą „połówką”.
Program tygodniowego rejsu spokojny, ale też pełen różnych atrakcji, z pewnością odmiennych od naszej codzienności. Nastawiamy się na kontakt z naturą i piękną przyrodą mazurskich jezior.

Tylko dla osób praktykujących uważność!

Jeżeli ktoś chętny, to trzeba się szybko decydować, zostały tylko dwa miejsca!

Nie trzeba umieć żeglować, ale dobrze jest lubić wodne atrakcje, bo planujemy się kąpać stojąc na kotwicy albo gdzieś w szuwarach.

Jeżeli masz jakieś pytania, pisz lub dzwoń.

W tym roku będziemy żeglować po środkowej i południowej części krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Przemierzymy akweny: Niegocin, Jagodne, Tałty, Śniardwy, Bełdany, Roś.

Startujemy w porcie Wilkasy na jeziorze Niegocin.
Odwiedzimy porty, przystanie i zatoki. Obowiązkowe (i bardzo przyjemne) punkty programu: postoje na kotwicy, kąpiele na środku jeziora, wieczory przy ognisku, spacery po lesie, wspólne gotowanie, nauka żeglowania, klarowanie łódki i codzienne manewry na jachcie.

Tak było w poprzednich latach:
www.facebook.com/KlinikaRedukcjiStresu/photos_albums

Medytacja w naturze
Każdy dzień rozpoczniemy poranną sesją relaksującej jogi i medytacji oraz zdrowym śniadaniem. Następnie pożeglujemy tam, dokąd poniesie wiatr – każdy będzie mógł pomagać w manewrach i nauczyć się samodzielnego prowadzenia jachtu. Wieczory spędzimy w porcie lub przystani, gdzie przygotujemy wspólną obiadokolację. Dzień zakończymy wieczorną praktyką uważności, spacerem lub ogniskiem w ciszy.

wstępny plan dnia:

7.30 – joga i medytacja lub spacer w ciszy
9.00 – wspólne śniadanie i sprzątanie
10.30 – pływanie z medytacją, w ciszy
13.30 – stajemy na kotwicy, czas na kąpiel i przekąskę
17.00/18.00 – spływamy do portu
18.30 – obiadokolacja – wspólne gotowanie
20.00 – wieczorna praktyka

Nastawiamy się na obcowanie z przyrodą, wyciszenie, kuchnię vege, bez kawy, bez alkoholu, odstawiamy komputery i wyłączamy telefony komórkowe.

Jacht Antila 30
https://www.antila-yachts.pl/#model-antila-30
Jedna z najpopularniejszych i najwygodniejszych jednostek pływających po Mazurach. Czarterujemy jachty nie starsze niż 3 lata. Pod pokładem znajdują się trzy zamykane dwuosobowe kajuty, przestrzeń wspólna, kuchnia i toaleta. Na pokładzie wygodna przestrzeń do żeglugi oraz wspólnego spędzania czasu. Jacht wyposażony jest w silnik zaburtowy zintegrowany z kołem sterowym, ster strumieniowy na dziobie, kabestany, rolowany fok, lodówkę i co najważniejsze – bimini (niezastąpione w razie upałów czy ulewy)

Z kim płyniesz
Ewa Kaian Kochanowska – doświadczona nauczycielka jogi i mindfulness oraz terapeutka pracy z ciałem, z zamiłowania żeglarka

Julia Janowska – kapitan jachtowy z doświadczeniem morskim i oceanicznym, z wykształcenia dziennikarka, z zawodu koordynator projektów

Kuba Gołebiewski – doświadczony żeglarz i praktyk medytacji

Termin i opłaty

17-24 sierpnia 2024

CENA: 1970 zł + 360 zł (opłaty portowe, paliwo, jedzenie poza śniadaniami – do rozliczenia po rejsie).
CENA OBEJMUJE: czarter i ubezpieczenie jachtu, sprzątanie końcowe, śniadania, skippera, zajęcia z jogi i sesje mindfulness
CENA NIE OBEJMUJE: wyżywienia poza śniadaniami, dojazdu, korzystania z płatnych pryszniców, soildarnego udziału w kosztach ewentualnych strat do kwoty kaucji 3000 zł/jacht.

Harmonogram wpłat:
I rata – 700 zł – I 2024
II rata – 670 zł – III 2024
III rata – 600 zł – VI 2024
360 zł – gotówka na burcie

Zgłoszenia i informacje: ewa@klinikastresu.com.pl

 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Data

17 - 24 sie 2024

Czas

All Day

Etykiety

Dla każdego

Lokalizacja

Port Jachtowy Wilkasy Niegocin
11-500 Giżycko
Klinika Stresu

Organizator

Klinika Stresu
Telefon
+48 691 355 400
Email
ewa@klinikastresu.com.pl
Strona WWW
http://www.klinikastresu.com.pl/