Profilaktyka depresji MBCT Mindfulness-Based Cognitive Therapy – ONLINE

Zapraszamy na kurs uważności 8-tygodniowy ONLINE pod nazwą Terapia Poznawcza Oparta na Uważności – MBCT (Mindfulness-Based Cognitive Therapy).
To kurs, podczas którego nauczysz się technik radzenia sobie z trudnymi emocjami i natłokiem myśli, stanami depresyjnymi, lękowymi i bezsennością, a także obniżania napięcia i budowania odporności immunologicznej organizmu.

Program jest bardzo podobny do kursu MBSR, ale pewne aktywnosci kładą nacisk na lepsze radzenie sobie z przygnębiającymi i depresyjnymi myślami.

Program MBCT został opracowany w Oxford Mindfulness Centre przy Uniwersytecie Oksfordzkim. Daje on nadzieję na pomoc w szerokim zakresie problemów zdrowia psychicznego i psychofizycznego. MBCT łączy elementy terapii poznawczej z praktyką medytacyjną i ma na celu umożliwienie uczestnikom poznania innego spojrzenia na ból i cierpienie związane z depresją i innymi problemami emocjonalnymi, jak również osiągnięcie dobrostanu i lepszego funkcjonowania.
Randomizowane badania kliniczne udowodniły skuteczność tego programu w zapobieganiu nawrotom u osób, które doświadczyły powtarzających się epizodów depresji, a w związku z tym MBCT jest zalecane w wytycznych Narodowego Instytutu Doskonałości Klinicznej (National Institute of Clinical Excellence, NICE) jako skuteczny rodzaj interwencji zapobiegający nawrotom tego coraz powszechniejszego problemu.

Planowany start 17 listopada 2020
Grupa wieczorna ONLINE: od 17 listopada – do 5 stycznia – spotkania we wtorki, g. 18.00 – 20.00,
Dzień uważności: 9 stycznia (sobota) w g. 10.00-15.00 (online lub stacjonarnie)

Prowadzący:

Ewa Kaian Kochanowska i Robert Sikora

Kursy MBCT prowadzone są pod superwizją dr Christiny Surawy z Oxford University Mindfulness Centre.

Opłata kursu online:

980 zł – obejmuje całość kursu łącznie z dniem uważności oraz materiałami w formie pdf i zestawem instrukcji do praktyki w formie plików mp3, dwie konsultacje indywidualne na początek i zakończenie programu

Pozostałe informacje na stronie
http://www.klinikastresu.com.pl/oferta/8-tyg-program-redukcji-stresu/

Data

17 lis 2020
Expired!

Czas

18:00 - 20:00

Więcej informacji

Czytaj więcej

Etykiety

Dla każdego

Lokalizacja

online
Kategoria
Klinika Stresu

Organizator

Klinika Stresu
Telefon
+48 691 355 400
Email
ewa@klinikastresu.com.pl
Strona WWW
http://www.klinikastresu.com.pl/
Czytaj więcej