Mindfulness w biznesie

Kurs Wzmocnienia – Mindfulness w biznesie

Zamknięte szkolenie dla pracowników firmy.

Radzenie sobie ze stresem i sposoby przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu
Celem programu jest dostarczenie wiedzy i umiejętności z zakresu zarządzania stresem, zarządzania własną energią oraz przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu.

Wyzwania stojące przed współczesnymi menedżerami powodują, że coraz trudniej jest zachować wysoką efektywność w pracy. Długotrwały stres, frustracja, szybko zmieniające się warunki pracy, zmiany w otoczeniu powodują nieefektywne wytracanie energii oraz zachwianie równowagi w sferze fizycznej i psychicznej, co prowadzi do poczucia wypalenia zawodowego, braku zaangażowania, niezadowolenia z życia, czy nawet stanów depresyjnych.

Aby tę równowagę przywrócić korzystamy z nowego wzorca wydajności opartego na zarządzaniu energią. Celem programu jest uświadomienie korzyści wynikających z zarządzania własną energią, poznanie technik ułatwiających dbanie o wysoki poziom wpływów i niski poziom wydatków energetycznych oraz nabycie umiejętności efektywnego zarządzania energią na co dzień.

Ponadto w programie wykorzystywana Metoda Redukcji Stresu Oparta na Uważności (Mindfulness-Based Stress Reduction) opracowana w Klinice Redukcji Stresu Medical University Massachusetts (Center for Mindfulness in Medicine, Health Care, and Society), USA.

Pracownicy świadomi źródeł powstawania stresu, sposobów radzenia sobie ze stresem, właściwego wykorzystywania swojej energii, wzmacniają poczucie własnej wartości, pewności siebie, stają się bardziej kreatywni i efektywni.

16 - 17 paź 2024
Ongoing...