Kurs MSC – Paweł Holas – online

Zapraszam na 8 tyg. prowadzony online (zoom) trening Uważnego Samo-Współczucia (Mindful Self-Compassion, MSC).

MSC – Mindful Self-Compassion

MSC jest empirycznie przebadanym, ośmiotygodniowym, programem treningowym którego twórcami są Kristin Neff oraz Christopher Germer (2010r) zaprojektowanym do rozwijania uważności oraz w większym stopniu do rozwijania umiejętności współczucia do innych i do siebie. Umiejętność ta wiąże się ze zdolnością do reagowanie na trudności i przeciwności losu nacechowany życzliwością, troską i akceptacją.

Samo-współczucie to umiejętność o fundamentalnym znaczeniu dla naszego zdrowia psychicznego. Najnowsze badania pokazują, że współczucie dla samego siebie jest silnie związane z dobrostanem, mniejszym lękiem, depresją i stresem, utrzymaniem zdrowych nawyków, takich jak dieta i ćwiczenia, oraz satysfakcjonującymi relacjami osobistymi.

Więcej o samo-współczuciu i MSC:
oraz w wywiadzie na jego temat z Pawłem Holasem z 2020r (Wysokie Obcasy).

Dla kogo jest MSC

Kurs jest świetną kontynuacją dla osób, które ukończyły Program Redukcji Stresu Oparty na Uważności (MBSR), Terapię Poznawczą Opartą na Uważności (MBCT) lub mają inne doświadczenie w praktyce uważności, ale jest również odpowiedni dla początkujących.

Szczegółowe informacje o treningu

Trening MSC rozpoczynamy w poniedziałek 4.03 godz. 19.10 (online). Każde spotkanie trwa około 2 godz. czyli do ok 21.10. Spotkań jest 8, ostatnie wypada 29.04.24.

Cena: 1500 PLN. Dla studentów, emerytów, osób szkolących się w MBCT i w szczególnych przypadkach przewidziana jest zniżka 15%.

Decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem gwarancji miejsca i uczestnictwa jest opłacenie zaliczki (pierwszej raty – 800 zł), druga rata 700 zł (płatna przed pierwszym spotkaniem). Zgłoszenia proszę przesyłać na holas.pawel@gmail.com

Konto: 70 1140 2004 0000 3602 8149 8047 z dopiskiem – Rezerwacja MSC 2024.
Proszę również o informacje czy potrzebna będzie faktura przy zgłoszeniu.

*Termin rozpoczęcia treningu może ulec zmianie, tzn. przesunięciu o 1 tyg., rozpoczniemy z pierwszym poniedziałkiem marca (04.03). Pierwsze spotkanie jest nieco dłuższe (2.5 godz.) ze względu na kwestie organizacyjne i wprowadzenie do treningu.

Prowadzący kurs MSC: Paweł Holas

Prowadzenie: dr hab. Paweł Holas, profesor na Wydziale Psychologii UW, nauczyciel uważności z ponad 15 letnim stażem, psychiatra, terapeuta i superwizor terapii poznawczo-behawioralnej (CBT) oraz MBCT, Nauczyciel MBSR i Uważnego Współczucia do Siebie (MSC). Program MSC zacząłem po raz pierwszy realizować w 2011 w Centrum Psychoterapii w Wawie (po pobycie u Christophera Germera i odbyciu szkolenia z dopiero raczkującym programem MSC). Intensywniej zacząłem prowadzić programy MSC po uzyskaniu certyfikatu nauczycielskiego w 2016r.

Jestem kierownikiem szkolenia nauczycielskiego do certyfikatu MBCT-L w ramach Fundacji Rozwoju Mindfulness we współpracy z Oxford Mindfulness Foundation oraz studiów podyplomowych Uważność i Współczucie. Fundamenty, badania i psychoterapia na Uniwersytecie SWPS w Wawie. Po za pracą kliniczną, dydaktyką i popularyzacją uważności i nauki, zajmuję się również badaniami naukowymi, szczególnie w obszarze uważności i współczucia oraz programów na nich opartych.

26 lut 2024 - 22 kwi 2024
Expired!