Kurs – MBCT-L w życiu – MBCT Poznań

Doświadczasz w swoim życiu trudnych emocji, lęku, stresu lub stanów depresyjnych? Chcesz odnaleźć spokój w coraz bardziej niepewnym i skomplikowanym świecie? A może szukasz nowych dróg rozwoju osobistego i zawodowego? Zrób pierwszy krok i rozpocznij swoją przygodę z uważnością na kursie MBCT w Życiu w Poznaniu!

8-TYGODNIOWY KURS MBCT to:
· 8 dwugodzinnych sesji – cotygodniowych spotkań grupowych
· praktyczne, doświadczalne zajęcia, których skuteczność udowodniono w badaniach naukowych
· małe, zapewniające prywatność grupy
· materiały i nagrania do praktyki domowej pomiędzy zajęciami
· opieka nauczycielki, akredytowanej w Oxford Mindfulness Centre
· zaświadczenie potwierdzające udział w kursie.

Kurs MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy) to program interwencji oparty na uważności (mindfulness) i nakierowany na pracę z negatywnymi emocjami i reaktywnymi, negatywnymi wzorcami myślenia w celu zapobiegania nawrotom zaburzeń nastroju. Należy do nurtu medycyny zachodniej. Został stworzony przez naukowców: Marka Williamsa (Oksford), Johna Teasdale’a (Cambridge) i Zindela Segala (Toronto) w ramach tzw. trzeciej fali terapii poznawczo-behawioralnej jako program zapobiegający nawrotom depresji. Jego skuteczność w kontekście zaburzeń depresyjnych została udowodniona empirycznie i potwierdzona przez Brytyjski Narodowy Instytut Badań Klinicznych (NICE). Rozległe badania kliniczne szybko dowiodły, że efektywność MBCT rozciąga się również na inne obszary zachwiania wewnętrznej równowagi takie jak: chroniczne wyczerpanie i stres, stany lękowe, uzależnienia, nawracające lub nieustępujące stany obniżonego nastroju. Odpowiedzią na nie jest odmiana kursu MBCT – Terapia poznawcza oparta na uważności w życiu (MBCT for Life/ MBCT-L).

Fundamentalnym aspektem programu jest pogłębianie pracy z umysłem poprzez regularną praktykę uważności w domu (z nagraniami) pomiędzy sesjami oraz proces dopytywania w grupie pozwalający pogłębić doświadczenie wprowadzanych praktyk.

Przyjęcie na kurs poprzedza wywiad wstępny (telefoniczny, osobisty lub wideoczat).

Data

29 lut 2024 - 18 kwi 2024
Expired!

Czas

18:30 - 20:30

Więcej informacji

Więcej informacji

Etykiety

Dla każdego

Lokalizacja

ul. gen. T. Kutrzeby 10, Poznań
ul. gen. T. Kutrzeby 10, Poznań
Kategoria

Organizator

Aleksandra Gutkowska-Maciejuk
Telefon
602 642 579
Email
mbctpoznan@gmail.com
Więcej informacji