Kurs MBCT-L – Uważność w życiu – Milena Wojnarowska

Chcesz sobie pomóc w radzeniu sobie z trudnymi emocjami, myślami, stresem i napięciem? A może zmagasz się z nawrotami depresji lub zaburzeń lękowych? Jeśli tak, serdecznie zapraszam Cię do udziału w 8 tygodniowym kursie MBCT-L. 

Kurs MBCT-L to kurs uważności, oparty na terapii poznawczo-behawioralnej. Program to swoista mieszanka psychoterapii poznawczej, psychologii pozytywnej, psychoterapii skoncentrowanej na współczuciu i psychologii buddyjskiej (stąd zaczerpnięte są praktyki medytacyjne), gdzie prowadzący pełni tylko rolę przewodnika – to uczestnik sam odkrywa, w jaki sposób zachowuje się jego umysł. Według obydwu tych nurtów główną przyczyną naszego bólu emocjonalnego jest treść naszych myśli oraz to, że nadmiernie się z nimi identyfikujemy. Te z kolei wpływają na nasze emocje oraz doznania w ciele, po czym skłaniają do podejmowania zachowań zgodnych z nimi, co nierzadko tworzy błędne koło.

Kurs będzie pomocny dla osób, które:
-Miewają huśtawki nastroju
-Są samokrytyczne, nie radzą sobie z negatywnymi myślami
-Żyją w stresie, odczuwają duże napięcie w ciele
-Mają problemy z koncentracją
-Zamartwiają się
-Często odczuwają niepokój
-Zmagają się z nawrotami zaburzeń lękowych i depresji
-Chcą lepiej zrozumieć i poznać siebie
-Nie są w stanie w pełni cieszyć się życiem 

Uważność doczekała się ogromnej liczby badań oraz metaanaliz. Obecnie możemy bezsprzecznie stwierdzić, że mindfulness jest bardzo skutecznym narzędziem do zwiększania dobrostanu psychicznego oraz profilaktyki nawrotów zaburzeń psychicznych (np. depresji, zaburzeń lękowych). Regularna praktyka mindfulness będzie przyczynać się, m.in., do poprawy jakości snu, zmniejszenia poziomu stresu (zarówno na poziomie psychologicznym, jak i fizjologicznym), lepszej pamięci i koncentracji, zmniejszenia częstotliwości pojawiania się przykrych myśli. W związku z tym, osoby te często charakteryzują się większą odpornością i lepszym zdrowiem, gdyż wiele chorób jest ściśle powiązana z naszym zdrowiem psychicznym. Osoby praktykujące uważność, w inny sposób odnoszą się do trudnych doświadczeń – podchodzą do nich z większą otwartością i życzliwością dla samych siebie.  

Mindfulness umożliwia nam regulowanie naszych emocji w zdrowszy sposób, dystansowanie się od nich, a także zapobiega wpadaniu w błędne koła złego samopoczucia i wyczerpania. W związku z tym, będzie pomocna w przypadku osób, które zajadają emocje”, nie są w stanie sobie z nimi w konstruktywny sposób radzić. Osoby związane z mindfulness, częściej odczuwają przyjemne emocje i spokój. Co ważne, medytacja pozwala nam uzyskać większy wgląd w siebie i zrozumieć mechanizmy, którymi kierujemy się na co dzień, a które niekoniecznie są dla nas korzystne. To z kolei często przekłada się na nasze relacje z bliskimi nam ludźmi.

Termin:
5 września – 24 października (wtorki) 
Godzina: 19:00 – 21:00
Spotkania realizowane online, przez platformę Zoom.
Kurs obejmuje wstępną sesję 1-1, osiem cotygodniowych spotkań w małych grupach oraz dzień uważności. 

Koszt: 
1190 zł (wystawiam faktury VAT) 

Zapisy:
Poprzez stronę internetową lub mailowo: kontakt@przystanekmindfulness.pl 

Prowadząca: 
Psycholog, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna i nauczycielka mindfulness. Ukończyła 5 letnie studia na wydziale psychologii Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w Warszawie, szkolenie nauczycielskie w Fundacji Rozwoju Mindfulness (w trakcie certyfikacji), szkolenie w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w CTSR i obecnie odbywa specjalizację w nurcie psychoterapii poznawczo – behawioralnej. 

Specjalizuje się w pracy z osobami, które doświadczają obniżonego nastroju, zmagają się z negatywnymi myślami i lękiem. W swojej pracy wykorzystuje narzędzia z zakresu 3 fali terapii poznawczo-behawioralnej, takie jak współczucie, uważność czy schematy. Prowadzi również kursy z zakresu uważności, budowania poczucia własnej wartości, motywacji, asertywności, redukcji stresu. Zajmuje się również szeroko pojętą psychoedukacją i promocją zdrowia psychicznego w social mediach. Tworzy treści z zakresu psychologii oraz uważności na kanale Przystanek Mindfulness. Jest autorką książki „Odzyskaj siebie”. 

Data

03 paź 2023 - 21 lis 2023
Expired!

Czas

18:30 - 21:00

Koszt

1,190.00PLN

Więcej informacji

Zapisy

Etykiety

Dla każdego

Lokalizacja

online
Kategoria

Organizator

Milena Wojnarowska
Telefon
575 191 343
Email
kontakt@przystanekmindfulness.pl
Strona WWW
http:///www.przystanekmindfulness.pl
Zapisy