Kurs MBCT-L Online – Ola Drutkowska i Szymon Aksienionek

Kurs MBCT-L Online

Czy doświadczasz nawracającej depresji, lęków lub obniżonego nastroju? A może chcesz zacząć regularnie medytować, skutecznie zadbać o swoje zdrowie psychiczne lub po prostu wieść bardziej świadome życie? Jeśli tak, to nasz Kurs MBCT-L jest stworzony właśnie dla Ciebie.

Uważność w życiu (MBCT-L, Mindfulness for Life) to 8-tygodniowy kurs uważności mający na celu wspieranie i rozwój uważnej świadomości naszego ciała, emocji i umysłu, abyśmy mogli przeżywać nasze życie z większym poczuciem dobrego samopoczucia, życzliwości i rezyliencji. MBCT-L to kurs oparty na dowodach, opracowany na Uniwersytecie Oksfordzkim w świetle badań przeprowadzonych w wielu ośrodkach naukowych i badawczych.

Główne cele treningu uważności to poznanie i opanowanie konkretnych technik i umiejętności, które pomagają sprostać trudnościom i życiowym wyzwaniom – zarówno wewnętrznym, jak i zewnętrznym oraz rozwijanie większej świadomości i umiejętności doceniania przyjemnych chwil w życiu, które często możemy przeoczyć.

Kurs MBCT-L (Mindfulness-Based Cognitive Therapy for Life), oparty na Terapii Poznawczej Opartej na Uważności (MBCT), to zmodyfikowana wersja kursu MBCT, który pomaga osobom z trudnościami emocjonalnymi. Program kursu MBCT-L łączy praktyki z kursu podstawowego MBCT z dodatkowymi elementami, wzmacniającymi samowspółczucie i umiejętności radzenia sobie z trudnościami w życiu codziennym.

Przez 8 tygodni będziemy wspólnie integrować praktyki uważności i techniki terapii poznawczo-behawioralnej (CBT). Kurs MBCT-L skupia się na rozwijaniu umiejętności uważności oraz wspiera odkrywanie adaptacyjnych reakcji na emocjonalne wyzwania. Uczestnictwo w cotygodniowych, 2-godzinnych sesjach grupowych pozwoli Ci na naukę technik uważności oraz podzielenie się doświadczeniami w bezpiecznym otoczeniu grupy i z pomocą doświadczonych nauczycieli.

Dzięki praktyce medytacji uważności i codziennej pracy w domu, nauczysz się obserwować swoje myśli i emocje bez oceniania czy utożsamiania się z nimi. To umiejętność, która pomoże Ci lepiej radzić sobie z trudnościami emocjonalnymi oraz zbudować wewnętrzne zasoby dla poprawy zdrowia psychicznego.

Dołącz do najbliższej edycji kursu MBCT-L Online, aby rozwijać umiejętność uważności, odkryć współczucie wobec siebie i znaleźć równowagę w obliczu życiowych wyzwań. Zadbaj o swój dobrostan już teraz! Zainwestuj w swój spokój i zapisz się już dziś.

Prowadzący Ola Drutkowska i Szymon Aksienionek

Jesteśmy certyfikowanymi nauczycielami uważności w nurcie MBCT i MBCT-L dla dorosłych i certyfikowanymi trenerami uważności dla dzieci i młodzieży metodą Eline Snel© – Uwaga to działa! / Uważność i spokój żabki.

Ukończyliśmy studia uniwersytetu SWPS na kierunku Uważność i współczucie – podstawy, badania i psychoterapia oraz zaawansowane szkolenia nauczycielskie w nurcie terapii poznawczej opartej na uważności MBCT / MBCT-L (Mindfulness Based Cognitive Therapy / for Life) pod kierunkiem nauczycieli Fundacji Rozwoju Mindfulness i The Oxford Mindfulness Foundation. Jesteśmy absolwentami kursu nauczycielskiego uważności dla dzieci Mindful Schools Educators Essentials oraz studiów podyplomowych Porozumienie bez Przemocy wg Marshalla B. Rosenberga (Non Violent Communication, NVC) na Collegium Civitas.

Jesteśmy patchworkowymi partnerami po przejściach i rodzicami 3 nastolatków i opiekunami 3 kotów. Kilka lat temu, na naszej pierwszej randce, któreś z nas zadało pytanie o uważność w życiu. Poszliśmy wtedy za tym pytaniem i idziemy razem do dziś. Nie szukamy już odpowiedzi… Odpowiedzią stało się nasze życie. Razem tworzymy przestrzeń dla zmiany. Przestrzeń dla uważności.

Dzięki codziennej praktyce uważności, doświadczamy transformacji. I nie, nie chodzi o to, że zmieniliśmy się w oazę spokoju, nie doświadczamy stresu i nie reagujemy automatycznie. Po prostu zauważamy to i z ciekawością dociekamy, co stoi za naszymi reakcjami.

Czemu tu jesteśmy? Chcemy dzielić się dobrem uważności. Czujemy, że bez uważnej obecności nie było by nas tu, gdzie jesteśmy. Wierzymy w zmienianie świata przez uważność i współczucie dla siebie i innych. Każdy może doświadczyć tej zmiany. Ty też.

Informacje i zapisy

Szczegółowe informacje na stronie internetowej.
Start kursu: 9 maja 2024 (czwartek), godz. 19:00
Spotkania online co tydzień w czwartki, g. 19:00 – 21:00 (wszystkie czwartki od 9 maja do 27 czerwca 2024) – daty spotkań: 9.05, 16.05, 13.05, 30.05, 6.06, 13.06, 20.06, 27.06).
Dzień Uważności 9 czerwca (niedziela), g. 10:00-14:00 (stacjonarnie w Warszawie lub online).
Zakończenie kursu: 27 czerwca 2024
Zapisy otwarte do: 8 maja 2024 lub do wyczerpania miejsc.
Cena: 1200 zł

Decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem gwarancji miejsca i uczestnictwa jest opłacenie zaliczki oraz wypełnienie i wysłanie formularza zgłoszeniowego oraz spotkanie konsultacyjne przed kursem.

 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Data

09 maj 2024 - 27 cze 2024

Czas

19:00 - 21:00

Koszt

1,200.00PLN

Więcej informacji

Zapisy

Etykiety

Dla każdego

Lokalizacja

online
Kategoria

Organizator

Ola Drutkowska i Szymon Aksienionek
Telefon
+48 504 244 383
Email
kontakt@uważności.pl
Strona WWW
https://uwaznosci.pl
Zapisy