Kurs MBCT-L – Akademia Redukcji Stresu – Paweł Gutral

Mindfulness jest niczym innym jak świadomą obecnością, czyli uważnym kierowaniem swojej uwagi na to, czego doznaje się w danej chwili, bez wybiegania myślami w przyszłość, ani wracania do przeszłości, bez oceny tego co jest, przyjmując takie jakie jest. Jeśli więc jesteś właśnie na życiowym zakręcie, trudne emocje nie odpuszczają, a zdrowie podupada. Albo związek nie daje satysfakcji, a bycie w ciągłym biegu doprowadza Cię do spadku energii, nastroju i chęci do życia. Na domiar złego praca nie jest pasją i jesteś stale w niedoczasie zestresowany/a i zmęczony/a. Wydaje się zatem, że recepta na ogarnięcie tego całego bałaganu i okiełznanie chaosu jest relatywnie prosta:

Zapraszam na 8-tygodniowy kurs mindfulness (MBCT-L– Mindfulness-Based Cognitive Therapy for Life). Jest to specjalnie stworzony program, który łączy elementy psychologicznej terapii poznawczej z praktyką medytacji uważności. Ma na celu umożliwić uczestnikom osiąganie stanu uważności, opisywanego jako rodzaj nieoceniającej uwagi, skoncentrowanej na teraźniejszości. Stan ten charakteryzuje się tym, że każdy pojawiający się w polu uwagi „obiekt”, jak np. myśl, emocja czy też odczucie somatyczne, jest jedynie zauważany i akceptowany, bez dłuższego rozmyślania nad nim. Osiągnięcie tego stanu umożliwia obserwowanie doznań płynących z umysłu i z ciała, bez automatycznego reagowania na nie, co zatrzymuje proces popadania w „spiralę” negatywnego myślenia i ruminacji. Program MBCT-L uczy większej świadomości własnych myśli i uczuć, nie utożsamiania się z nimi, traktowania ich raczej jako przelotnych wytworów umysłu niż jako dokładnego odzwierciedlenia rzeczywistości. Uczestnicy Programu są zachęcani, aby zakończyli walkę ze swymi myślami, uczuciami i doznaniami somatycznymi oraz przestali stosować nieefektywne strategie polegające na unikaniu ich doświadczania. Zamiast tego uczą się świadomego otwierania się w pełni na pojawiające się w umyśle doznania i pozostawania z nimi w kontakcie.

Dla kogo:

Dla osób odczuwających trudne emocje i negatywne myśli,
Dla osób przechodzących wyzywający etap w życiu,
Dla odczuwających duże napięcia związane ze stresem,
Dla ludzi z dolegliwościami somatycznymi, napadami lęku, kłopotami z odżywianiem, snem, lub po ciężkiej chorobie,
Dla tych, którzy pragną odnaleźć swoje miejsce w życiu,
Dla tych wszystkich, którzy chcą nauczyć się jak radzić sobie z trudami codziennego życia,
I na koniec dla tych, którzy chcą być szczęśliwi i cieszyć się z każdej bieżącej chwili.

Z czego składa się 8-tyg program MBCT:

Czas trwania – 8 tygodni, 8 stacjonarnych spotkań po 2,5h, raz w tygodniu w niedziele 18:30-21.00, pierwsze spotkanie 15.10.2023
Jeden cały dzień uważności 7h (sobota do ustalenia),
Niezbędna rozmowa wstępna kwalifikująca na kurs,
Możliwość konsultacji z nauczycielem telefonicznie, mailowo, lub osobiście,
Regularna praktyka własna (praca domowa) pomiędzy spotkaniami około 1h dziennie, korzystając ze skryptu i z udostępnionych nagrań,
Kameralne grupy max 12 osób w JogaPark w Gdańsku Wrzeszczu ul. Wajdeloty 12A – w wyjątkowych przypadkach istnieje opcja uczestnictwa hybrydowego (część spotkań online).
Aby otrzymać certyfikat ukończenia 8-tyg kursu mindfulness (MBCT) nie można opuścić więcej niż jedne zajęcia, które i tak dobrze będzie odrobić w formie online .

Korzyści:

wyciszysz chaos myślowy,
zyskasz balans emocjonalny,
poczujesz własną sprawczość,
nauczysz się skupiania uwagi i konstruktywnego podchodzenia do pojawiających się wyzwań,
zyskasz dostęp do postawy cechującej się bezstronnością, spokojem i wewnętrzną stabilnością,
wyrobisz w sobie postawę akceptacji i nieosądzania,
nauczysz się technik „osadzania” się w chwili bieżącej, bez kompulsywnej potrzeby rozpamiętywania przeszłości i uciekania w przyszłość,
nabędziesz umiejętności świadomego relaksowania się i obniżania objawów psychosomatycznych spowodowanych stresem,
poznasz doświadczalnie nowe, niestosowane do tej pory, sposoby reagowania na obniżony nastrój i negatywne myślenie,
dowiesz się jak można zastępować automatyczne reakcje świadomymi wyborami,
będziesz w stanie stosować praktyki uważności w codziennym życiu,
możliwe, że będzie to wielki krok do przodu dla osób z zaburzeniami lękowymi, odżywiania, snu.

Koszty:

Cena regularna 1299 PLN .
Na cenę składa się: 8 spotkań w każdą kolejną niedzielę po 2,5h, dzień uważności (sobota 7h do ustalenia), materiały w formie skryptu z opisem treści wykładów i praktyk, oraz dostęp do nagrań z praktykami w formacie mp3, możliwość konsultacji na każdym etapie kursu.

Zapisy:

JogaPark Gdańsk Wrzeszcz ul. Wajdeloty 12A
mail: kontakt@studiojogapark.pl
Tel 58 344 56 74

„Dążymy do osiągnięcia życiowej pełni, ale nie zdajemy sobie sprawy, że pełnia jest już w nas. Praktyka mindfulness nie oznacza możliwości osiągnięcia poczucia płytkiego zadowolenia, ale dotarcia do pogłębionej harmonii, która przeniknie całą naszą egzystencję.” Jon-Kabat-Zinn

Prowadzący:

Paweł Gutral (Akademia Redukcji Stresu)
Mam za sobą ponad 20-letnią praktykę medytacyjną i pracy z ciałem. Począwszy od buddyzmu Mahajany, przez Zen koreański i japoński, oraz japońską tradycję Byakko Shinko Kai oświeconego mistrza Goi Sensei, dalej przez Vipassanę wg Goinki oraz w tradycji tajlandzkiego klasztoru Wat Po Tam Wua. Ukończyłem kurs nauczycielski Terapii Poznawczej Opartej Na Uważności MBCT Mindfulness-Based Cognitive Therapy w Oxford Mindfulness Centre przy współpracy z Fundacją Rozwoju Mindfulness.

Data

22 paź 2023 - 17 gru 2023
Expired!

Czas

18:30 - 21:00

Koszt

1,299.00PLN

Etykiety

Dla każdego

Lokalizacja

Joga Park
Wajdeloty 12A, 80-437 Gdańsk
Strona WWW
https://studiojogapark.pl/
Kategoria

Organizator

Paweł Gutral
Telefon
601632704
Email
pawel@gutral.pl
Strona WWW
https://gutral.pl/