trening widzenia, mindfulness

Jak dbać o oczy, jak dbać o siebie – medytacje i Trening Widzenia BRAK MIEJSC

Proponujemy wyjątkowe warsztaty medytacji, jogi i Treningu Widzenia (jedyne takie w Polsce!)

Obecnie niemal każdy, kto pracuje z ekranem ma dolegliwości oczu. To mogą być suche oczy, zaczerwienione, piekące, podrażnione. Część osób zaczyna widzieć podwójnie, nieostro. Boli ich głowa, oczy. Dosyć łatwo jest pozbyć się lub ograniczyć takie dolegliwości. Trzeba tylko zrozumieć jakie są mechanizmy prowadzące do tych symptomów i poznać kilka ćwiczeń. Podczas warsztatów proponujemy znacznie więcej.

Medytuję od ponad 40 lat i tyle samo czasu uczę, jak dbać o swoje oczy. Zaczynam się dzielić zdobytą wiedzą i doświadczeniem łączącym te dwie aktywności. Wzrok jest tak podstawowym zmysłem dla człowieka, że przyjmujemy nasze widzenie jako pewnik. Jesteśmy jak ryba, która nie wie, że żyje w wodzie, bo nie zna innej rzeczywistości. To dzięki widzeniu jesteśmy dziećmi wszechświata – widzimy gwiazdy odległe o niewyobrażalne odległości. Pozostałe zmysły działają na centymetry czy kilometry. Po co mamy taki wzrok?

Będziemy doświadczać różnych rodzajów patrzenia, badać ich związki z naszą świadomością. Będziemy ćwiczyć widzenie peryferyjne, nieuświadamiane, ale kluczowe dla naszego działania. Przypomnimy sobie, że wzrok może być źródłem radości, bezpieczeństwa i integracji, a nie tylko narzędziem do utrzymania się.

Zapraszam, Mikołaj Markiewicz

Zapraszamy serdecznie na miłe zakończenie wakacji – detox od komputera i innych mediów, a także cisza i doświadczanie siebie bez zbędnych bodźców w malowniczym miejscu na skraju Puszczy Darżlubskiej, niedaleko Pucka.

Miejsce:

Agroturystyka Pod Bocianami, 84-100 Brudzewo, ul. Myśliwska 26

Korzyści dla uczestników:

~ zmniejszenie dolegliwości oczu związanych z pracą z ekranem
~ powstrzymanie pogłębiania wad wzroku
~ poczucie, jak używać wzroku, żeby zwiększać swój dobrostan
~ zrozumienie, jak różne sposoby patrzenia wpływają na nasze zdrowie, samopoczucie

Co jeszcze w czasie wyjazdu:

~ poranna joga i relaksacja w wydaniu Ewy Kaian Kochanowskiej
~ smaczne wege posiłki, które wspólnie przygotowujemy,
~ spacery w ciszy i w kojącej naturze,
~ medytacje siedzące i w ruchu,
~ a poza tym głęboki spokój, serdeczna otwartość i atmosfera pełna akceptacji.

Termin

21-24 września 2023 (od czwartku do niedzieli)

Rozpoczynamy w czwartek: od g. 17:00 przyjazd, zakwaterowanie, 18:30 kolacja, 19:30 wprowadzenie i techniki relaksacyjne. Kończymy w niedzielę obiadem ok. g. 15:00.

Zajęcia prowadzą:

Mikołaj Markiewicz – twórca metody Trening Widzenia®, psycholog, trener i terapeuta wzroku.
Usprawnianiem widzenia zajmuje się od początku lat 80. Pracował w Polsce, Europie Zachodniej i USA. Jest członkiem Association of Vision Educators. Od 1995 roku kieruje Instytutem Treningu i Terapii Widzenia, w ramach którego prowadzi szkolenia, warsztaty i kilkudniowe obozy, kształci trenerów widzenia. Pracuje nad poprawą wzroku ze sportowcami, pilotami i kierowcami rajdowymi. Pracował z reprezentacją siatkówki i Legią. Pracuje z ludźmi w każdym wieku, również z dziećmi. Więcej o Mikołaju oraz jego metodzie: https://treningwidzenia.pl/

Ewa Kaian Kochanowska – nauczycielka Mindfulness – uważności, uważnej jogi i medytacji oraz fanka gotowania wg pięciu przemian

W programie:

pełen trening widzenia, w tym ćwiczenia oraz wykłady, ćwiczenia relaksacyjne i medytacyjne, poranna i wieczorna cisza, spacery, wspólne przygotowanie posiłków wegetariańskich lub wegańskich, rozmowy o praktyce, dzielenie się doświadczeniami.

Koszty i zakwaterowanie:

Opłata obejmuje całość pobytu – trening widzenia oraz medytacje i praktykę jogi, zakwaterowanie w wygodnych pokojach 2-osobowych z łazienkami, wyżywienie wegetariańskie wg pięciu przemian, które wspólnie przygotowujemy.

Opłata promocyjna 1100 zł w przypadku wpłaty zaliczki w wysokości 400 zł do 5 września.

Opłata regularna 1300 zł w przypadku wpłaty zaliczki w wysokości 400 zł po 5 września.

Wpłatę zaliczki w wysokości 400 zł dokonujemy na konto:

Klinika Stresu, 97 1870 1045 2078 1068 8660 0001 z dopiskiem: Trening widzenia

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszenia się i wpłata zaliczki.

Dojazd we własnym zakresie, można zabrać się samochodem z innymi uczestnikami – piszcie kto potrzebuje – albo dojechać do Pucka pociągiem i stamtąd taxi.

Zapisy:

https://forms.gle/cs6HyndchSxWc8k1A

foto vecstock on freepik

Data

21 - 24 wrz 2023
Expired!

Czas

All Day

Więcej informacji

Czytaj więcej

Etykiety

Dla każdego

Lokalizacja

Brudzewo 26

Lokalizacja 2

84-100 Puck
Klinika Stresu

Organizator

Klinika Stresu
Telefon
+48 691 355 400
Email
ewa@klinikastresu.com.pl
Strona WWW
http://www.klinikastresu.com.pl/
Czytaj więcej