Grupa ćwiczeniowa pracy z ciałem w Gdańsku

Moja żywotność – grupa ćwiczeniowa wg metody Alexandra Lowena

Żywotność jest stanem obecności i reaktywności na to, co jest „tu i teraz”. To chwile, w których pozostajemy w kontakcie z czuciem i uczuciami, które jak impulsy przepływają przez nasze ciała, poruszają nasze mięśnie, ukazują się w wyrazie naszych twarzy, w postawie ciała, w spontanicznym ruchu i dźwięku.

Zapraszamy na cykl warsztatów powrotu do ciała, czucia siebie, budowania zaufania do ciała i doświadczania emocji.
Grupa ma charakter ćwiczeniowy i prowadzona jest w nurcie Analizy Bioenergetycznej Alexandra Lowena. Dzięki ćwiczeniom uczymy się poznawać jak ciało, umysł i emocje są ze sobą ściśle połączone.
Celem praktyki jest odzyskanie i ożywienie ciała, zwiększanie świadomości ciała i bezpieczne wyrażanie emocji.
Poznajemy i rozwijamy nasz kontakt z ciałem, dostęp do emocji i ich ekspresji zarówno w sferze fizycznej, jak i werbalnej.

start: 2 marca – do 20 kwietnia 2022
cykl 8 spotkań w środy g. 18.30-21.00

adres: Gdańsk – Żabianka, ul. Sztormowa 9 (budynek LO Collegium Gedanense)

Proponowane tematy 8 spotkań:

Stoję mocno na ziemi – powrót do ciała
To moja przestrzeń – moje tak, moje nie
Miednica i serce – razem czy osobno
Puścić głowę – kontrola, puszczanie, odpuszczanie
Żywotność – moja energia do życia
Sięgam i stawiam granice
Od niezależności do bliskości
Jak kończę, co zostaje?

Opłata promocyjna za cały cykl: 760 zł przy wpłacie do dnia 23 lutego
Opłata regularna za cały cykl: 880 zł
Pojedyncze zajęcia: 120 zł (możliwe dołączenie tylko na 3 pierwsze zajęcia i jeżeli będą miejsca)

Zapisy: https://forms.gle/afUbkfQq89byTqz58

Liczba miejsc ograniczona, o udziale decyduje termin zgłoszenia i wniesienie opłaty
na konto: Klinika Stresu, 38 2130 0004 2001 0544 9780 0001 z dopiskiem: Lowen grupa

Korzyści z udziału w zajęciach:
– lepszy kontakt z ciałem
– poznawanie sygnałów z ciała
– odkrywanie emocji w ciele
– większa akceptacja trudnych emocji
– bezpieczna ekspresja
– ugruntowanie i wewnętrzna stabilność
– uwalnianie napięć psychogennych

Zajęcia prowadzi:

Ewa Kaian Kochanowska – facylitatorka w nurcie Analizy Bioenergetycznej wg metody Alexandra Lowena, ukończyła 4-letnie szkolenie akredytowane przez Florida Society for Bioenergetics Analysis, prowadzi terapię indywidualną w tym nurcie, doświadczona nauczycielka jogi oraz uważności

Superwizja: Grzegorz Byczek – psychoterapeuta w nurcie Analizy Bioenergetycznej https://grzegorzbyczek.com/

Przeciwwskazania do udziału w zajęciach:
terapia psychotropowa, stany psychotyczne, ciąża, połóg, aktualnie trwające stany ostre i podostre (pourazowe, infekcyjne).

Względne przeciwwskazania:
choroby przewlekle postępujące, wyniszczenie organizmu, padaczka, jaskra, karmienie piersią, wrażliwość na krzyk.
opis wydarzenia http://www.klinikastresu.com.pl/oferta/bioenergetyka-lowena/

Dodatkowo informujemy, że nie jest wskazane, aby pary i osoby blisko spokrewnione uczestniczyły w tym samym warsztacie, może to czasami ograniczać proces otwierania się i swobodnej ekspresji.

Ćwiczymy głównie na boso.

Żywotność daje przyjemność, poczucie adekwatności, kompletności i dobrostanu.

Czemu nie sięgamy po swoją żywotność skoro jest taka dobra? Zróbmy sobie przestrzeń na więcej siebie w sobie. Zaprośmy do kontaktu to, co schowane w nas i niepewne, po to by uwolnić energię i pozwolić naszej żywotności, by na dobre rozgościła się w naszym życiu.

Zapraszamy do wspólnej praktyki podczas ćwiczeń w metodzie Lowena, gdzie drogą jest refleksja nad swoimi pragnieniami, czucie ciała oraz uruchamianie i wyrażanie emocji. Przywrócimy swoją żywotność, udrożnimy dostęp do swojej witalności, przez co nasze życie może okazać się pełniejsze przyjemności i radości.

02 mar 2022
Expired!