Mindfulness Gdansk

8-tyg. program redukcji stresu i profilaktyki depresji na bazie Mindfulness – grupa wieczorna w Sopocie

Zapraszamy na 8-tygodniowy Program redukcji stresu oparty na uważności (MBSR – Mindfulness-Based Stress Reduction) oraz Program zapobiegania depresji MBCT – Mindfulness-Based Cognitive Therapy) – kursy uważności, podczas którego nauczysz się technik obniżania napięcia, budowania odporności immunologicznej organizmu, a także technik radzenia sobie z trudnymi emocjami i natłokiem myśli, stanami depresyjnymi, lękowymi i bezsennością.

Czy jesteś zapracowany, w ciągłym biegu, wiecznie zmęczony, niedospany, bez energii i chęci do życia, a może po chorobie, w rekonwalescencji, albo szukasz inspiracji, albo może brakuje ci radości, czy poszukujesz sensu życia? Metoda uważności – Mindfulness – przyniesie Ci głęboki spokój, czas dla Ciebie, refleksję, zdefiniowanie prawdziwych potrzeb i poprawę relacji z bliskimi. Może odmienić całkowicie Twoje życie, nadać mu sens i pozwolić na odczuwanie prawdziwej radości.

Program przeznaczony jest dla wszystkich, którzy pragną nauczyć się radzić sobie z trudnościami codziennego życia, ze stresem, trudnymi emocjami, obniżonym nastrojem, ciągłym martwieniem się, komunikacją z innymi, dla tych, którzy chcą po prostu poprawić jakość swojego życia.

Czego uczymy się w czasie Programów redukcji stresu i profilaktyki depresji:

konstruktywnego radzenia sobie z problemami
procesu aktywnego skupiania uwagi
aktywnego doświadczania rzeczywistości
doświadczania poczucia własnej skuteczności, aktywnej postawy
umiejętności świadomego relaksowania się i obniżania objawów psychosomatycznych spowodowanych stresem,
wzmacniania siły koncentracji.

Osiągnięcie takich efektów możliwe jest tylko dzięki pełnemu zaangażowaniu i osobistej regularnej pracy uczestnika.

Opis Programu MBSR/MBCT:

czas trwania – 8 tygodni
8 spotkań po 2,5 godziny raz w tygodniu,
2 konsultacje indywidualne z nauczycielem (przed i po zakończeniu programu)
jedno całodniowe spotkanie – Dzień Uważności – 7 godzin
samodzielne ćwiczenia w domu (na podstawie otrzymanych instrukcji, skryptów i nagrań w formie plików mp3) stanowią nieodłączną część programu

Łącznie około 27 godzin zegarowych warsztatów oraz 48 godzin regularnej pracy własnej uczestników. Aby otrzymać zaświadczenia o uczestniczenia w kursie absencja nie może przekroczyć 15% godzin.

Terminy 2021 – grupy stacjonarne i online

Grupa wieczorna: od 31 maja do 26 lipca – spotkania w poniedziałki, g. 18.00 – 20.30 (lista rezerwowa), dzień uważności, sobota, 17 lipca g. 10.00 – 17.00

Grupa poranna: od 1 czerwca do 27 lipca – spotkania we wtorki, g. 10.00 – 12.30 (zapisy w toku), dzień uważności, sobota, 17 lipca g. 10.00 – 17.00

Grupa ONLINE: od 2 czerwca do 21 lipca – spotkania w środy, g. 18.00 – 20.30 (zapisy w toku), dzień uważności, niedziela, 18 lipca g. 10.00 – 17.00 w Sopocie

Rabat dla kursów ONLINE: 10%

 

Adres: Sopot, ul. Władysława IV 11 domofon 3

Prowadząca kursy MBSR/MBCT:

Ewa Kaian Kochanowska – jedna z pierwszych w Polsce nauczycielek MBSR certyfikowana w Institute for Mindfulness-Based Approaches IMA w Niemczech w 2011 roku, terapeutka MBCT (Mindfulness-Based Cognitive Therapy) w procesie certyfikacji w Oxford Mindfulness Centre, doświadczona nauczycielka relaksacyjnej jogi, od ponad 20 lat ma własną praktykę uważności oraz jogi, jest wykładowcą na Uniwersytecie SWPS w Sopocie i we Wrocławiu, autorką książki “Uważność. Spokojny umysł, jasne myśli, dobre życie.” oraz wspólautorka książki „Dobry oddech”, jest wiceprezeską Fundacji Rozwoju Mindfulness.

Informacje i zgłoszenia:
Prosimy o zgłoszenie mailowe: ewa@klinikastresu.com.pl

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który przesyłamy dla zainteresowanych. Z każdą osobą chcącą wziąć udział w programie spotykamy się indywidualnie przed kursem w celu omówienia ogólnych zasad uczestnictwa.

Opłata promocyjna: 1250 zł płatna dwa tygodnie przed rozpoczęciem kursu

Opłata regularna: 1350 zł

Rabat dla kursów ONLINE: 10%

Opłata obejmuje całość kursu łącznie z dniem uważności oraz materiałami w formie skryptu i zestawem instrukcji do praktyki w formie plików mp3 oraz dwie konsultacje indywidualne na początek i na zakończenie programu.

Istnieje możliwość rozłożenia opłaty na raty lub uzyskania zniżki z ważnych przyczyn. Wystawiamy faktury.

Data

Maj 31 2021
Expired!

Czas

18:00

Więcej informacji

Czytaj więcej

Etykiety

Dla każdego

Lokalizacja

Klinika Stresu
Władysława IV 11/3, 81-703 Sopot
Klinika Stresu

Organizator

Klinika Stresu
Telefon
+48 691 355 400
Email
ewa@klinikastresu.com.pl
Strona WWW
http://www.klinikastresu.com.pl/
Czytaj więcej
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.