Plakat promujący odosobnienie mindfulness

Odosobnienie mindfulness w Przystanku Gorzelnia

Odosobnienie mindfulness – 5 dni uważnej obecności

Zapraszamy serdecznie na spokojny czas praktykowania uważności z doświadczonymi nauczycielami w otoczeniu pięknej natury zaledwie godzinę od Warszawy w Przystanku Gorzelnia.

Termin: 3–8 czerwca 2025
(przyjazd we wtorek o 16:00, wyjazd w niedzielę ok 13:00)

To czas wyciszenia, detoksu od komputera i innych mediów, a także głęboka cisza i doświadczanie siebie bez zbędnych bodźców w malowniczym miejscu pod lasem, w otoczeniu łąk i pól w wygodnym domu „Wytwórnia Ciszy” koło Uniejowa.

Dlaczego warto wybrać się na odosobnienie Mindfulness?

• To możliwość przyjrzenia się, poznania i oswojenia tego jak umysł działa
• To możliwość rozwijania uważności i powiązanych z nią jakości
• Możliwość wyciszenia się i przywrócenia balansu

Jest prawdopodobne, że dzięki odosobnieniu:

• Znajdziesz wsparcie w radzeniu sobie z nieustającą zmianą w życiu – być może potrzebujesz czasu na pobycie ze sobą i z tym, co wokół się wydarza, zauważenie na co masz wpływ, a co warto pozostawić własnemu biegowi.
• Zrelaksujesz się i odstresujesz w spokojnej, miłej atmosferze, wśród sympatycznych osób, na łonie natury, bez pośpiechu, bez konieczności mówienia, bez spraw, które „musisz zrobić natychmiast”.
• Uzyskasz nową perspektywę – być może czujesz, że w natłoku codziennych obowiązków brakuje ci przestrzeni na jasne widzenie – i bezstronną obserwację zdarzeń i własnych emocji.
• Dla nauczycieli uważności wystawiamy zaświadczenia odbycia odosobnienia w ciszy.

Program odosobnienia

Program pobytu opracowany jest na podstawie zarówno kontemplatywnych praktyk jak i współczesnych metod rozwijania uważności, w szczególności programu Mindfulness-Based Cognitive Therapy (MBCT) oraz Mindfulness-Based Stress Reduction (MBSR), do tego praktyka jogi (uważnego ruchu) i ćwiczenia oddechowe. Będziemy praktykować różne formy uważności, m.in. body scan, medytację z oddechem, świadomy ruch – spacer i uważną jogę.

Zapraszamy i umożliwiamy bycie w ciszy i w milczeniu. Otoczenie i przyroda sprzyjają naturalnemu wyciszeniu. Takie doświadczenie może pokazać, m in., na ile jest w nas niepotrzebnego mówienia, rozproszenia, wymuszonych interakcji i zbędnych słów.

Proponowany plan dnia

7.30-09.30 praktyka poranna – uważny ruch
9.45 śniadanie
11.00-13.00 praktyka uważności oraz uważna praca
13.10-14.10 uważny spacer
Herbata/owoce
14.30-16.30 praktyka popołudniowa i wykład
16.45 obiadokolacja
18.30-21.00 praktyka wieczorna

Prowadzący:

Bogdan Białek – doświadczony praktyk medytacji (medytuje od późnych lat 70 XX), psycholog, dziennikarz, redaktor (Charaktery). Wydawcą pisma „Style i Charaktery. Medytacja”, publikującego artykuły na temat medytacji w różnych tradycjach religijnych. Założyciel Ośrodka Praktyk Kontemplatywnych i Dialogu Międzyreligijnego „Melete” w którym od 2012 prowadzone były odosobnienia medytacyjne w różnych tradycjach duchowych (w tym chrześcijan, buddystów, żydów i muzułmanów).

Paweł Holas – psychoterapeuta i superwizor, naukowiec. Medytację praktykuję od okresu nastoletniego, uczeniem i badaniem uważności zajmuje się od 20 lat. Nauczyciel interwencji opartych na uważności od ponad 10 lat: Terapii Poznawczej Opartej na Uważności (MBCT), Programu Redukcji Stresu Opartego na Uważności (MBSR) i Uważnego Samo-Współczucia (MSC), psychiatria. Profesor na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Prezes Fundacji Rozwoju Mindfulness. Kierownik studiów podyplomowych: Uważność i Współczucie. Fundamenty, Badania i Psychoterapia na Uniwersytecie SWPS w W-wie.

Krysia Rybińska – z wykształcenia filozofka. Trenerka i superwizorka podejść opartych na uważności MBCT, Mindfulness for Life, M-FP i Deeper Mindfulness: The Feeling Tone Programme certyfikowana przez Oxford Mindfulness Centre. Nauczycielka jogi z wieloletnim doświadczeniem w pracy z umysłem poprzez ciało i oddech. Prywatnie od lat związana z Ośrodkiem Medytacji Chrześcijańskiej w Klasztorze Benedyktynów w Lubiniu.

Odosobnienie – informacje praktyczne

Zakwaterowanie

Przystanek Gorzelnia – Województwo Mazowieckie, godzinę od Warszawy autem.

Prosimy o przywiezienie ze sobą poduszki do medytacji, maty do jogi i koca do ćwiczeń relaksacyjnych.

WAŻNE: w czasie całego pobytu sugerujemy niepicie kawy z kofeiną ani tradycyjnej herbaty. Kuchnia serwuje dla nas pyszną kawę zbożową z przyprawami korzennymi oraz herbaty ziołowe.

Zgłoszenia

Zapisy odbywają się poprzez formularz zgłoszeniowy.

Prosimy o zgłoszenie przez formularz oraz wpłatę zaliczki w wysokości 600 złotych na konto:
Fundacja Rozwoju Mindfulness 82 1140 2004 0000 3902 7798 2889 z dopiskiem: wyjazd czerwiec
(pozostała kwota płatna 30 dni przed wyjazdem)

Liczba miejsc ograniczona, decyduje termin zgłoszenie oraz wpłata zaliczki.

Opłaty

Cena warsztatów: 1290 zl

Koszt zakwaterowania i wyżywienia w Przystanek Gorzelnia płatny na miejscu: 1360 zł./os.
Zakwaterowanie w komfortowych pokojach (2,3 i 4 osobowych) z łazienką. Dwa pokoje z łóżkiem 160 x 200 cm mogą być zaadoptowane jako jedynki. Wówczas obowiązuje dopłata.
Wyżywienie (1 dzień – kolacja, 2-5 dzień – śniadanie/kolacja, 6 dzień – śniadanie). Dania wegetariańskie.

Rezygnacja z udziału do 60 dni upoważnia do zwrotu 100% wniesionej opłaty, rezygnacja najpóźniej do 30 dni przed rozpoczęciem zajęć upoważnia do zwrotu 50% wniesionej opłaty. Po tym czasie opłata nie będzie zwracana.

  • 00

    dni

  • 00

    godzin

  • 00

    minut

  • 00

    sekund

Data

03 - 08 cze 2025

Czas

All Day

Więcej informacji

Formularz do zapisów

Lokalizacja

Przystanek Gorzelnia
Ogrodowa 4, 08-117 Wodynie
Strona WWW
https://przystanekgorzelnia.pl/
Fundacja Rozwoju Mindfulness

Organizator

Fundacja Rozwoju Mindfulness
Email
biuro@fundacja-mindfulness.org
Strona WWW
https://fundacja-mindfulness.org/
Formularz do zapisów