Trening Uważności MBCT. Koło ratunkowe w stanach niepokoju, lęku, depresji.

Zapraszamy na 8-tygodniowy kurs mindfulness MBCT.

Jeśli doświadczasz stresu, niepokoju, nawracającej depresji lub czujesz się ogólnie “niezadowolony” ze swojego życia, ten kurs może dostarczyć Ci pewnych umiejętności, jak lepiej reagować na “wzloty i upadki” codziennego życia.

Przez 8 tygodni trwania kursu
– uczymy się rozpoznawać tendencję do bycia na automatycznym pilocie, co może nas pozbawić potencjału do pełniejszego przeżywania życia. Zaczynamy praktykować wychodzenie z automatycznego pilota poprzez zwrócenie uwagi na aspekty codziennego, teraźniejszego doświadczenia, które normalnie moglibyśmy przeoczyć.
– z większą świadomością zaczynamy zauważać, jak często jesteśmy zagubieni w naszych myślach i uczuciach. Uważność ciała i oddechu pomaga nam nauczyć się rozpoznawać nasze myśli, emocje, doznania i impulsy, zebrać rozproszony umysł i powrócić z wdzięcznością do tu i teraz.
– poznajemy funkcjonowanie umysłu, to, że kiedy nasza uwaga skupia się na przeszłości lub przyszłości, możemy wpaść w pułapkę niepożądanych wzorców myślenia, odczuwania i działania. Mindfulness pomaga nam rozpoznawać te automatyczne reakcje, rozumieć je jako normalne ludzkie doświadczenia oraz wnosić do nich życzliwość i współczucie.

Kurs przeznaczony jest dla każdego, kto chce w ustrukturyzowany, praktyczny sposób nauczyć się praktyki mindfulness. Jest odpowiedni dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z mindfulness, dla tych, którzy próbował już wcześniej tej praktyki, czy też czytali literaturę na ten temat i chcą skorzystać z kursu prowadzonego przez doświadczonego nauczyciela.

Badania Uniwersytetu Oksfordzkiego (z listopada 2013 roku) potwierdzają redukcję objawów depresyjnych o 57% u osób, które ukończyły kurs MBCT oraz redukcję objawów lękowych o 58% i stresu o 40%.
Wyniki randomizowanego, kontrolowanego badania z udziałem 145 pacjentów z przebytym epizodem dużej depresji wykazały wyższą skuteczność MBCT w porównaniu z innymi terapiami w zakresie redukcji ryzyka nawrotu choroby (Teasdale J.D., Segal Z.V., Williams J.M.G. i Ridgeway V. [2000]. Prevention of Relapse/Recurrence in Major Depression by MBCT. „Journal of Consulting Clinical Psychology”)

Spotykamy się raz w tygodniu, we wtorki na około 2 godziny. Kurs ma charakter doświadczeniowy, co oznacza, że poznajemy nawyki umysłu poprzez praktyki a dopiero potem, dzieląc się doświadczeniem, wprowadzamy elementy teorii.

Koszt: 1200 zł

zapisy tutaj:
https://pokonajdepresje.com/kursy-on-line/

prowadzące:
https://pokonajdepresje.com/o-nas/

Monika i Beata

Data

Kwi 06 2021 - Maj 25 2021
Expired!

Czas

18:00 - 18:00

Koszt

1,200.00PLN

Więcej informacji

Zapisy

Etykiety

Dla każdego

Lokalizacja

online
Zapisy
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.