ON-LINE Mindfulness w zapobieganiu depresji – 8 tygodni MBCT

Być może zadbanie o swoją kondycję psychiczną jest jedną z ważniejszych rzeczy w obecnych, nieoczywistych i nieprzewidywalnych czasach.
Zapraszamy na 8-tygodniowy kurs mindfulness dedykowany osobom doświadczającym zaburzeń nastroju, w tym depresji.
Jedną z cech depresji jest nawyk negatywnego myślenia o doświadczeniu, o sobie lub o przyszłości. W treningu uważności uczymy się być bardziej świadomi tych myśli, pozostawiać je w tle, obserwować, jak przechodzą przez umysł – np.”Och, znowu to robię, nazywam siebie beznadziejnym” – zamiast próbować kontrolować swoje emocje. W MBCT kładziemy nacisk na kultywowanie świadomości i akceptacji obecnej chwili, wykorzystując to błądzenie umysłu, które jest związane z depresją. To pozwala zrozumieć nasze funkcjonowanie, nawyki i schematy w stanach obniżonego nastroju i odpowiednio wcześnie na nie zareagować.
Kurs trwa 8 tygodni, spotykamy się raz w tygodniu, we wtorki na około 2 godziny. Kurs ma charakter doświadczeniowy, co oznacza, że poznajemy nawyki umysłu poprzez praktyki a dopiero potem, dzieląc się doświadczeniem, wprowadzamy elementy teorii.
Ten kurs pogłębia wiedzę o sobie i swoim funkcjonowaniu w świecie, pozwala zdystansować się do męczących, ruminacyjnych myśli i zdobyć narzędzia do radzenia sobie z rozgorączkowanym, depresyjnym czy zalęknionym umysłem.
Koszt: 1200 zł
Monika i Beata

Data

Lut 02 2021 - Mar 23 2021
Expired!

Czas

All Day

Koszt

1,200.00PLN

Więcej informacji

Link do wydarzenia

Lokalizacja

online
Link do wydarzenia
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.