MBCT-L – podstawowy kurs mindfulness dla życia – 8 tygodni – Katarzyna Sawicka (Gdańsk i online)

KURS MBCT-L „UWAŻNOŚĆ W ŻYCIU”
8-tygodniowy trening odporności psychicznej i redukcji stresu

Trening uważności daje nadzieję na skuteczne i długotrwałe podniesienie jakości życia. Został stworzony w celu niesienia pomocy w szerokim zakresie problemów zdrowia psychofizycznego. Ma na celu wypracowanie odpowiedniej reakcji na stres, wypalenie zawodowe, problemy emocjonalne. Wspiera dobrostan, podnosi odporność i pomaga w lepszym funkcjonowaniu. Metoda uczy, jak osiągnąć spokój i równowagę, odzyskać czas dla siebie i poczucie sensu.

Terapia Poznawcza Oparta na Uważności MBCT to trening umysłu, praktyczny program oparty 
na wieloletnich badaniach z zakresu neuroplastyczności mózgu, psychosomatyki, psychologii, psychiatrii. Został opracowany przez naukowców Oxford Mindfulness Centre przy Uniwersytecie Oxfordzkim. Łączy elementy terapii poznawczo-behawioralnej oraz techniki redukcji stresu, oddech i medytację, uważny ruch, pracę z myślami i emocjami.

Trening stosowany jest od ponad czterdziestu lat w biznesie, sporcie, służbie zdrowia, szkolnictwie, zawodach mundurowych, artystycznych i pomocowych, a także przez osoby indywidualne na całym świecie. Skuteczność metody potwierdzają badania prowadzone od lat przez liczne ośrodki naukowe.
Kurs jest certyfikowany i otwiera ścieżkę uważności również dla osób chcących wdrażać elementy mindfulness w swej pracy oraz zdobywać umiejętności nauczycielskie w przyszłości.

DLA KOGO?

-dla osób żyjących w stresie, pod presją
-przeciążonych natłokiem myśli i zmartwień
-na granicy wypalenia zawodowego
-borykających się z zaburzeniami nastroju i lękiem
-doświadczających takich zjawisk jak hipochondria, prokrastynacja, kompulsja, perfekcjonizm
-z objawami psychosomatycznymi, problemami ze snem i odżywianiem
-dla zawodów pomocowych i opiekuńczych
-pracujących z dziećmi, doświadczających trudności wychowawczych, rodziców
-szukających sposobu na lepsze relacje
-pragnących podnieść jakość życia
-chcących włączyć elementy uważności do życia osobistego i zawodowego
-chcących wejśc na ścieżkę uważności

KORZYŚCI

-obniżenie poziomu stresu
-umiejętne reagowanie na sytuacje kryzysowe
-zapobieganie nawrotom stanów depresyjnych i lękowych
-zapobieganie wypaleniu rodzicielskiemu i zawodowemu
-psychohigiena, zasilenie własnych zasobów
-budowanie dobrych relacji
-wzmocnienie koncentracji
-poprawa jakości życia
-wzmocnienie odporności psychofizycznej

Kurs nie jest terapią. Jest praktycznym treningiem wykorzystywanym jako wsparcie lub uzupełnienie psychoterapii. Kształtuje umiejętność samoregulacji oraz pomaga zapobiegać nawrotom depresji. 
Jest profilaktyką życia psychicznego.

Więcej na stronie https://www.mindfuleducation.pl/mindfulness
oraz w zakładce https://fundacja-mindfulness.org/mindfulness/

OPIS PROGRAMU
-8 sesji treningowych – 2,5 godziny każda
-Dzień Uważności – 6 godzin
-materiały do pracy własnej w formie skryptu
-zestaw instrukcji do praktyki indywidualnej w formie plików mp3
-dwie konsultacje indywidualne
-kameralna grupa
-możliwy udział online

cena 1550 zł, cena promocyjna 1400 zł

TERMINY SPOTKAŃ – ZIMA/WIOSNA 2026

Rozpoczęcie 12.02.2026, siedziba szkoły Montessori, ul. Siostry Faustyny 14, Gdańsk-Kowale
12.02.2026-2.04.2026 (czwartki), godz. 18:00-20:30
Dzień Uważności 29.03.2026 (niedziela), godz. 10:00-16:00

Hybrydowo online na Google Meets

PROWADZĄCA KATARZYNA SAWICKA

Certyfikowana przez Oxford Mindfulness Centre trenerka programów uważności w nurcie Mindfulness Based Cognitive Therapy MBCT-D, MBCT-L „Uważność w Życiu”, DMMC „Uważność w komunikacji” oraz DEEPER MINDFULNESS „Pogłębiona uważność”, który ukończyła u prof. Marka Williamsa na Uniwersytecie w Bangor. Jest członkinią Grupy Eksperckiej do spraw dobrostanu w edukacji przy Komisji Europejskiej oraz laureatką EITA European Innovative Teaching Award. Prowadzi kursy i szkolenia oparte na uważności dedykowane zawodom pomocowym, osobom pracującym pod presją, żyjącym w napięciu, narażonym na stres i wypalenie, a także rodzicom, psychologom, nauczycielom. Tworzy Mindful Education. Współpracuje z licznymi placówkami wspierającymi rozwój osobisty, edukację i zdrowie psychiczne. Nieustannie pogłębia swój warsztat pracy. Obecnie jest w trakcie szkolenia trenerskiego w nurcie compassion MBCL Mindfulness Based Compassionate Living (prowadzenie Frits Koster i Erick van der Brick) oraz w trakcie szkolenia Psychotraumatologia Praktyczna w Pomorskim Centrum Psychotraumatologii. Propagowanie treningu uważności traktuje jako ugruntowanie holistycznego spojrzenia na rozwój człowieka, obszar edukacji i wychowania, dążenie do dobrostanu, poprawy jakości życia oraz budowania dobrych relacji osobistych i zawodowych.

ZGŁOSZENIE
formularz: https://forms.gle/KGYKZHM2xJakFyMC8 
email: katarzyna.savicka@gmail.com
tel/sms : 669451122

Data

12 lut 2026
Expired!

Czas

18:00 - 20:30

Koszt

1,550.00PLN

Więcej informacji

Formularz zgłoszeniowy

Lokalizacja

Szkoła Podstawowa Montessori w Kowalach
ul. Siostry Faustyny 14, Gdańsk-Kowale

Organizator

Katarzyna Sawicka
Telefon
669451122
Email
katarzyna.savicka@gmail.com
Strona WWW
https://www.mindfuleducation.pl/
Formularz zgłoszeniowy