W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce zapraszamy na dwa bezpłatne warsztaty uważności.

wtorek, 17 listopada 2020 g. 09:00-10:00 ONLINE – zgłoszenia: https://mindfulness-w-biznesie-tp2020-g-i.konfeo.com

oraz

czwartek, 19 listopada 2020 g. 10:00-11:00 ONLINE – zgłoszenia:https://mindfulness-dla-biznesu-tp2020-g-i.konfeo.com

Warsztaty oferują proste i łatwe do zastosowania w środowisku zawodowym oraz osobistym techniki relaksacyjne oraz skuteczne radzenie sobie w natłoku zadań, dzięki świadomej obserwacji oraz modyfikacji nawykowych sposobów działania. Proponujemy spotkanie w zakresie m.in: jak się relaksować; jak się nie zamartwiać; co mnie stresuje – jak mogę lepiej radzić sobie z codziennymi trudnościami; jak dbać o swoje ciało; jak sobie lepiej radzić z emocjami.

Celem warsztatów jest poznanie nawykowych reakcji oraz nauczenie się świadomego wyboru sposobu reagowania w trudnych sytuacjach oraz nauka relaksacji. Zajęcia są tak zaplanowane, aby każdy uczestnik nauczył się świadomej obserwacji siebie, relaksacji i technik obniżania napięcia. Część teoretyczna podczas sesji online jest ograniczona do minimum, dominują ćwiczenia praktyczne.

Program warsztatów wykorzystuje Metodę Redukcji Stresu Opartej na Uważności (Mindfulness-Based Stress Reduction) opracowaną przez prof. Jona Kabat-Zinna w Center for Mindfulness in Medicine, Health Care, and Society w Worcester, USA. Metoda ta stosowane są z powodzeniem od ponad czterdziestu lat w biznesie, w sporcie, w placówkach służby zdrowia, w szkolnictwie, a także przez osoby indywidualne na wszystkich kontynentach. Skuteczność tej metody potwierdzają liczne badania prowadzone przez Amerykańskie i Europejskie ośrodki badawcze.

Warsztat we wtorek prowadzi Małgorzata Jasnoch

Trenerka biznesu, mentorka, certyfikowana coach metodą Action Learning, doradca biznesowy, trenerka mindfulness w trakcie certyfikacji przy Oxford Mindfulness Centre. Współtwórczyni i Członkini Zarządu spółki TEAL Action Learning Global, w ramach której tworzy i realizuje projekty rozwojowe dotyczące rozwijania umiejętności menedżerskich, komunikacji w zespole, zarządzania energią i przeciwdziałania wypaleniu.

Warsztat w czwartek prowadzi Ewa Kaian Kochanowska

Nauczycielka Metody Redukcji Stresu Opartej na Uważności – Mindfulness-Based Stress Reduction – MBSR, certyfikowana w Institute for Mindfulness-Based Approaches w Niemczech, terapeutka MBCT (Mindfulness-Based Cognitive Therapy) w procesie certyfikacji w Oxford Mindfulness Centre. Prowadzi kursy redukcji stresu na bazie uważności, warsztaty, wykłady o uważności oraz zajęcia mindful jogi. Jest nauczycielką akademicką na studiach dziennych i podyplomowych Uniwersytetu SWPS w Sopocie i we Wrocławiu.

Czy jesteś zapracowany, w ciągłym biegu, wiecznie zmęczony, niedospany, bez energii i chęci do życia, a może po chorobie, w rekonwalescencji, albo szukasz inspiracji, albo może brakuje ci radości, czy poszukujesz sensu życia? Metoda uważności – Mindfulness – przyniesie Ci głęboki spokój, czas dla Ciebie, refleksję, zdefiniowanie prawdziwych potrzeb i poprawę relacji z bliskimi. Może odmienić całkowicie Twoje życie, nadać mu sens i pozwolić na odczuwanie prawdziwej radości.

Warsztat przeznaczony jest dla wszystkich, którzy pragną nauczyć się radzić sobie z trudnościami codziennego życia, ze stresem, trudnymi emocjami, obniżonym nastrojem, ciągłym martwieniem się, komunikacją z innymi, dla tych, którzy chcą po prostu poprawić jakość swojego życia.

Ćwiczenia koncentrują się na łagodnym ruchu i oddechu, są niezwykle korzystną praktyką zarówno dla ciała, jak i umysłu. Dzięki ćwiczeniom uruchamiamy własne zasoby, uwalniamy napięcia, co poprawia funkcjonowanie fizyczne, wzmacnia i uelastycznia ciało, obniża poziom odczuwanego stresu, i w konsekwencji polepsza stan fizyczny i emocjonalny.