UWAŻNOŚĆ I WSPÓŁCZUCIE W TERAPII SCHEMATU

Zapraszamy na spotkanie UWAŻNOŚĆ I WSPÓŁCZUCIE W TERAPII SCHEMATU, które odbędzie się w ramach CYKLU: TERAPIA SCHEMATÓW

📆 Termin: 17.06.2020r. (środa), godz. 18:00
📍 Miejsce: online (platforma Google Meet)
📝 Zapisy: wydarzenie jest bezpłatne, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy o zapisy przez formularz: https://forms.gle/vDJpVrpZK7hMegXbA

Organizator: Studenckie Koło Naukowe Psychoterapii „Dialog”

___________________________________________________________________
O cyklu:
Spotkania poświęcone terapii schematów to cykl wykładów i warsztatów prowadzonych przez specjalistów w swojej dziedzinie, stanowiący próbę stworzenia przestrzeni do rozwoju umiejętności oraz zgłębiania wiedzy z zakresu podejść trzeciej fali terapii poznawczo-behawioralnej.

O spotkaniu:
W ostatnich latach coraz więcej uwagi poświęca się Kontekstualnej Terapii Schematów, zakładającej integrację terapii schematu z terapiami kontekstualnymi, a więc stanowiącymi tzw. trzecią falę terapii poznawczo-behawioralnej. A zatem do podstawowego modelu i strategii terapii schematu z powodzeniem dołączane są takie konstrukty i związane z nimi ćwiczenia i techniki, jak: uważność, akceptacja i samo-współczucie. Niedawno opracowano również protokół łączący terapię schematów z terapią poznawczą opartą na uważności (MBCT).
Wykład ten z elementami praktyki przybliży różne sposoby rozwijania i integrowania uważności i współczucia do siebie w terapii schematu. W różnych kontekstach: rozwijania uważnej i współczującej postawy w relacji terapeutycznej i korektywnym rodzicielstwie, procesie uzdrawiania schematów oraz pracy z trybami, w tym zwłaszcza wrażliwego dziecka. W wykładzie tym przywołam również wyniki badań naukowych w omawianym obszarze.

O prowadzącym:
dr hab. Paweł Holas – adiunkt na Wydziale Psychologii UW w katedrze Neuropsychologii i Psychoterapii; psychoterapeuta i superwizor terapii poznawczo-behawioralnej (CBT) oraz interwencji opartych na uważności i współczuciu (MBCT. MBSR, MSC). Prezes Fundacji Rozwoju Mindfulness (FRM, http://fundacja-mindfulness.org), w ramach której kieruje szkoleniem nauczycielskim Terapii Poznawczej Opartej na Uważności realizowanym we współpracy z Oxford Mindfulness Center, gdzie powstało MBCT. Współzałożyciel Instytutu Uważności i Psychoterapii oraz Kierownik studiów podyplomowych „Uważność i Współczucie. Fundamenty, badania i psychoterapia” na Uniwersytecie SWPS, członek Mindfulness International Integrity Network – międzynarodowej grupy naukowców i praktyków wypracowującej standardy szkoleniowe i etyczne podejść opartych na uważności. Współzałożyciel (2008r.) i pierwszy Prezes Polskiego Towarzystwa Mindfulness (PTM), obecnie członek zarządu PTM.
Prowadząc od drugiej połowy marca br. wraz Filipem Kołodziejczykiem otwarte spotkania i praktyki uważności online pt.: „Uważność w czasach Pandemii. Otwarta praktyka mindfulness online” na stronie SKN Mindfulness.

Więcej informacji.

Cze 17 2020
Expired!

All Day

Etykiety

Dla każdego

Sorry, the comment form is closed at this time.